Bądźmy szlachetni

W sobotę, 19 listopada została otwarta baza rodzin wybranych do tegorocznej edycji „Szlachetnej paczki”. Teraz pole do popisu mają ci, którzy chcą pomóc.

PRZEMEK SKOCZEK

W tej akcji ważny jest każdy człowiek. Bohaterami są: wolontariusze, rodziny, darczyńcy i dobroczyńcy – wszyscy, którzy angażują się w projekt. Razem tworzą wspólnotę opartą na otwartości, zaufaniu i wzajemnej inspiracji. W ten sposób, jak mawia ksiądz Jacek Stryczek, inicjator „Szlachetnej paczki”, „chcemy kompleksowo zmieniać ludzi, dając im nie rybę, nie wędkę, lecz mentalność wędkarza”.

Stąd nowa inicjatywa realizowana od tego roku, czyli Paczka Biznesu, w ramach której biedne rodziny są uczone zarabiania pieniędzy i planowania domowego budżetu. Wprowadzane są finansowe szkolenia dla wolontariuszy, którzy następnie swoją wiedzę przekażą potrzebującym.

Podstawą są jednak wciąż ci, którzy chcą przyłączyć się do pomocy konkretnym rodzinom. – Akcja ruszyła. Teraz poszukujemy darczyńców dla wybranych rodzin. Możemy to zrobić jak zawsze przez stronę http://www.szlachetnapaczka.pl, do czego gorąco zachęcamy. Wielki finał „Szlachetnej paczki” odbędzie się już 10 i 11 grudnia – informuje Joanna Szyszko, lider otwockiego regionu.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.