Nowa fura strażaków

Szampanem i fajerwerkami uczcili zakup nowoczesnego wozu do gaszenia pożarów strażacy z OSP Jabłonna. Zastąpi on wysłużonego mercedesa z 1968 r.

ALEKSANDRA CZAJKOWSKA

W piątkowy wieczór, 18 listopada nad Jabłonną unosiła się czerwona łuna i zawyły syreny. Na szczęście nie był to pożar, tylko powitanie długo oczekiwanego samochodu ratowniczo-gaśniczego. Takie uroczyste przyjęcie zgotowali mu druhowie z Jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej. Do tego niecodziennego wydarzenia przyłączyli się też mieszkańcy Jabłonny, prezydent Otwocka Zbigniew Szczepaniak, przewodniczący rady miasta Jarosław Margielski, przewodniczący komisji spraw społecznych Marcin Kraśniewski oraz Monika Kwiek, radna z tego okręgu.

Zarówno strażacy, jak i mieszkańcy Jabłonny mówili, że zapamiętają ten dzień na długo. Nowy wóz marki Iveco wjechał na teren OSP przez utworzony na ulicy szpaler strażaków, którzy odpalili z tej okazji czerwone race. Na niebie rozbłysły fajerwerki. Samochód został oblany szampanem. Toast, żeby sprzęt dobrze się sprawował, wznieśli wszyscy zebrani. Przed remizą nowy wóz prezentował się bardzo okazale. Każdy chciał obejrzeć go z bliska, sprawdzić, w jaki sprzęt został wyposażony, i choć na chwilę usiąść za kierownicą. Tego wieczoru to wszystko było możliwe.

Nowoczesny, średni samochód ratowniczo-gaśniczy z napędem 4×4 to sprzęt z wyższej półki. Zastąpi wysłużonego już mercedesa z 1968 r. Miejmy nadzieję, że nie trzeba będzie z niego zbyt często korzystać, ale w razie potrzeby druhowie są już w pełni gotowi, by nieść pomoc.

 

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.