Solidarni z Błażejem

Mieszkańcy Józefowa dają wyraz niezwykłej solidarności z 14-letnim Błażejem Cymermanem, który w wyniku wypadku kolejowego stracił obydwie nogi. Wciąż pełni są nowych pomysłów, jak pomóc chłopcu. Niedawno zorganizowali wielki koncert gwiazd, z którego dochód zasili jego konto. Podczas jednego wieczoru zebrano prawie 45 tys. zł!

SYLWIA WYSOCKA

xxx

Głównym organizatorem imprezy był klub sportowy MLKS Józefovia Józefów. To w nim chłopak  trenował piłkę nożną, tu ma wielu oddanych przyjaciół, którzy wspierają go po tragicznym wypadku, jakiemu uległ 10 października. Błażej porusza się teraz na wózku inwalidzkim i potrzebuje pieniędzy na rehabilitację i nowoczesne protezy nóg.

W środę, 16 listopada w Miejskim Ośrodku Kultury przyjaciele nastolatka zorganizowali koncert pod honorowym patronatem burmistrza Józefowa, podczas którego charytatywnie wystąpiły gwiazdy polskiej sceny: Grzegorz Markowski, Urszula z zespołem i muzykami IRY – Sebastianem Piekarkiem i Piotrem Koncą, Paulla, Bomba Kaloryczna, Vlodi Tafel i B.R.O. Imprezę poprowadził Szymon Hołownia. Ze sprzedaży biletów, płyt występujących artystów, domowej roboty ciast i innych przekąsek oraz zbiórki wśród zgromadzonych na skwerze im. św. Jana Pawła II mieszkańców, którzy na specjalnie na tę okazję ustawionym telebimie mogli oglądać koncert, udało się zebrać 44 876,26 zł. Pieniądze zostaną przeznaczone na pomoc dla Błażeja i jego rehabilitację.

„Bardzo mnie urzekł koncert zorganizowany przez mój klub Józefovia” – napisał po wydarzeniu na swoim facebookowym profilu nastolatek. „Nie bardzo chciałem w nim uczestniczyć, ale namówił mnie Jakub Birecki B.R.O, który odwiedził mnie we wtorek w domu. Miałem jechać na godzinkę, ale gdy zobaczyłem tylu znajomych, poczułem się od razu lepiej i zostałem do końca. Nigdy nie byłem na takim koncercie, cały czas mam go jeszcze
w pamięci. Pan Szymon Hołownia, który prowadził imprezę, powiedział, że na zewnątrz  jest mnóstwo ludzi. Musiałem to sprawdzić. Miał rację. A jak już sprawdziłem, to zostałem. Zjadłem pizzę w gronie moich najbliższych kolegów i koleżanek, oglądając resztę koncertu na telebimie. Bardzo dziękuję, że przyszliście dla mnie i że mnie wspieracie. Naprawdę mi to pomaga!!!” – przyznał Błażej.

Te słowa są chyba najpiękniejszym podziękowaniem dla wszystkich, którzy zaangażowali się w po- moc chłopcu. Cały czas można je- szcze dołączyć do stale rosnącej „Drużyny Błażeja”, np. dokonując wpłaty na konto MLKS JÓZEFOVIA, nr rachunku: 39 1090 1753 0000 0001 3347 0518, w tytule należy wpisać: DAROWIZNA DLA BŁAŻEJA.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.