Ukradli tira z koparką

Niełatwo było ukryć  kradzionego tira z naczepą, na której załadowana była koparko-ładowarka. Przestępcy znaleźli miejsce na jednej z posesji przy ul. Nadwiślańskiej w Józefowie. Ledwo zaparkowali tam ciężarówkę, a do akcji wkroczyli policjanci.

AGNIESZKA JASKULSKA

Złodzieje zakradli się na teren jednej z firm niedaleko Opatowa (k. Sandomierza) i wyjechali stamtąd kradzionym tirem z naczepą, na której załadowana była koparko-ładowarka. Sprzęt w sumie był wart aż 320 tys. zł. – Do kradzieży z włamaniem ciągnika siodłowego marki Skania wraz z naczepą i koparką doszło w nocy z soboty na niedzielę (19-20 listopada) na terenie województwa świętokrzyskiego – mówi otwocki prokurator Marcin Gajdamowicz.

Właściciele firmy szybko odkryli zniknięcie ciężarówek i powiadomili o tym stróżów prawa. Policjanci z wydziału do walki z przestępczością samochodową stołecznej komendy potrzebowali zaledwie kilku godzin, aby wytropić przestępców, którzy jechali w kierunku Warszawy. Na jednej z posesji w Józefowie złodzieje ukryli tira. – Teren był obserwowany przez funkcjonariuszy. W pewnym momencie zauważyli oni kierowcę hyundaya, który kilkakrotnie przejechał obok posesji. Kiedy auto wjechało na jej teren, wysiadło z niego dwóch mężczyzn, którzy poszli w kierunku kradzionego tira – tłumaczą policjanci. Wtedy do akcji wkroczyli funkcjonariusze.

Zatrzymali 39-letniego Dariusza S., mieszkańca Otwocka, oraz 42-letniego Piotra K., mieszkańca Warszawy. Do policyjnego aresztu trafił również właściciel posesji 38-letni Michał L.

Podczas przeszukania hyundaya należący do Dariusza S. w bagażniku znaleziono zawinięty w papier granat bojowy. – Został on natychmiast zabezpieczony przez policyjnych pirotechników – mówi asp. szt. Mariusz Mrozek ze Stołecznej Komendy Policji w Warszawie.

Zatrzymani mężczyźni w otwockiej prokuraturze usłyszeli zarzuty. – Będą odpowiadać za paserstwo mienia znacznej wartości, za co grozi im do 10 lat pozbawienia wolności – mówi prokurator Gajdamowicz. Dariusz S. odpowie dodatkowo za posiadanie granatu bojowego bez wymaganego zezwolenia.

One response to “Ukradli tira z koparką

  1. 1. (…) ciągnika siodłowego marki Skania (…) – powinno być napisane ciągnika siodłowego marki Scania.
    2. (…) Właściciele firmy szybko odkryli zniknięcie ciężarówek i powiadomili o tym stróżów prawa. (…) To ile tych ciężarówek ukradli?

    Pani Agnieszko proszę trochę rzetelności w pisaniu artykułów.

    Lubię to

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Facebook photo

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Google+ photo

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s