Wpadła sklepowa szajka

Prawda wyszła na jaw, kiedy szefowie hipermarketu zorientowali się, że towar znika ze sklepu jak świeże bułeczki. Tyle że zamiast zysków, market przynosił straty, bo w kasie nie zgadzała się gotówka. Okazało się, że wśród pracowników była szajka, która po cichu dorabiała na boku.

AGNIESZKA JASKULSKA

Sklepowa szajka dyskretnie realizowała swój plan w jednym z hipermarketów w Wawrze. 21-letnia Karolina T., 40-letnia Alicja S., 25-letni Bartłomiej K. i 22-letni Artur J. po cichu kupowali drogi sprzęt, znacznie zaniżając jego wartość.

– Płacąc tyle, co za tanie produkty, pozyskiwali cenne sprzęty gospodarstwa domowego. Wartość strat wyniosła ponad 700 zł – tłumaczy komisarz Joanna Węgrzyniak z Komendy Rejonowej Praga-Południe. Szefostwo hipermarketu zauważyło, że niektóre towary schodzą jak świeże bułeczki, ale w kasie brakuje pieniędzy. Domyślali się, że to wina nieuczciwych pracowników, dlatego powiadomili policję. Sprawą zajęli się funkcjonariusze pionu operacyjnego z komisariatu w Wawrze, którzy dyskretnie obserwowali, co dzieje się w sklepie. Szybko zorientowali się, kto stoi za oszustwami. – Wskazali czterech pracowników, którzy najprawdopodobniej współpracowali. Policjantom udało się również odzyskać większość towarów, które nieuczciwy personel nabył po zaniżonej  cenie – mówi komisarz Węgrzyniak.

Cała czwórka została zatrzymana w tym samym czasie. Dwie podejrzane osoby wpadły w ręce stróżów prawa w domu. Natomiast trzecia została zatrzymana w pracy, a czwarta w drodze do marketu. Wszyscy usłyszeli zarzut oszustwa, za co grozi im do ośmiu lat więzienia.

  • Podpisa says:

    Wartość strat wyniosła ponad 700 zł ??? to już chyba mafia, a nie szajka…

One thought on “Wpadła sklepowa szajka”

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kontakt

05-400 OTWOCK, ul. Górna 9
tel./fax 22 710 12 10
tel. 22 710 0 999
e-mail: redakcja@linia.com.pl