Wpadła sklepowa szajka

Prawda wyszła na jaw, kiedy szefowie hipermarketu zorientowali się, że towar znika ze sklepu jak świeże bułeczki. Tyle że zamiast zysków, market przynosił straty, bo w kasie nie zgadzała się gotówka. Okazało się, że wśród pracowników była szajka, która po cichu dorabiała na boku.

AGNIESZKA JASKULSKA

Sklepowa szajka dyskretnie realizowała swój plan w jednym z hipermarketów w Wawrze. 21-letnia Karolina T., 40-letnia Alicja S., 25-letni Bartłomiej K. i 22-letni Artur J. po cichu kupowali drogi sprzęt, znacznie zaniżając jego wartość.

– Płacąc tyle, co za tanie produkty, pozyskiwali cenne sprzęty gospodarstwa domowego. Wartość strat wyniosła ponad 700 zł – tłumaczy komisarz Joanna Węgrzyniak z Komendy Rejonowej Praga-Południe. Szefostwo hipermarketu zauważyło, że niektóre towary schodzą jak świeże bułeczki, ale w kasie brakuje pieniędzy. Domyślali się, że to wina nieuczciwych pracowników, dlatego powiadomili policję. Sprawą zajęli się funkcjonariusze pionu operacyjnego z komisariatu w Wawrze, którzy dyskretnie obserwowali, co dzieje się w sklepie. Szybko zorientowali się, kto stoi za oszustwami. – Wskazali czterech pracowników, którzy najprawdopodobniej współpracowali. Policjantom udało się również odzyskać większość towarów, które nieuczciwy personel nabył po zaniżonej  cenie – mówi komisarz Węgrzyniak.

Cała czwórka została zatrzymana w tym samym czasie. Dwie podejrzane osoby wpadły w ręce stróżów prawa w domu. Natomiast trzecia została zatrzymana w pracy, a czwarta w drodze do marketu. Wszyscy usłyszeli zarzut oszustwa, za co grozi im do ośmiu lat więzienia.

One thought on “Wpadła sklepowa szajka

  • 1 grudnia 2016 o 07:11
    Permalink

    Wartość strat wyniosła ponad 700 zł ??? to już chyba mafia, a nie szajka…

    Odpowiedz

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.