Wyłudzili ponad 1,2 mln zł kredytów

Centralne Biuro Śledcze Policji rozpracowało zorganizowaną grupę przestępczą, która trudniła się wyłudzaniem kredytów i praniem pieniędzy. W ręce stróżów prawa wpadło 11 osób, m.in. mieszkańcy Otwocka.

AGNIESZKA JASKULSKA

zatrzymanie-kredyty

Funkcjonariusze CBŚP z Lublina od dłuższego czasu rozpracowywali zorganizowaną grupę przestępczą, która zajmowała się wyłudzaniem kredytów
i praniem pieniędzy.

Kilka dni temu w Lublinie, Świdniku i Otwocku zatrzymano 11 osób, m.in. byłych pracowników banków i parabanków, wśród których byli mieszkańcy Otwocka i osoby związane ze środowiskiem pseudokibiców. Są oni podejrzani o wyłudzanie kredytów w wysokości ponad 1,2 mln zł, pranie pieniędzy i udział w zorganizowanej grupie przestępczej – mówi komisarz Agnieszka Hamelusz z CBŚP w Warszawie. Zatrzymani usłyszeli aż 129 zarzutów doty czących m.in. oszustw, w tym oszustw kredytowych, kradzieży, przywłaszczenia, fałszowania dokumentów.

– Zakładali oni fikcyjne firmy, w których wystawiano zaświadczenia o zatrudnieniu podstawionym osobom, tzw. słupom, i uwierzytelniano ich dochody – tłumaczy komisarz Agnieszka Hamelusz. – Potem na podstawie poświadczających nieprawdę dokumentów wyłudzano z banków pożyczki i kredyty oraz zakładano rachunki bankowe na fikcyjne dane personalne – wyjaśnia Hamelusz. Dotychczas w tej sprawie zatrzymano 39 osób. Lista ich zarzutów jest długa. – Przedstawiono im 177 zarzutów. Sprawa ma jednak charakter rozwojowy, więc nie wykluczamy kolejnych zatrzymań – podkreśla komisarz Agnieszka Hamelusz.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.