Wydłużone zielone

Kierowcy mogą odetchnąć z ulgą. Ich szanse na pokonanie skrzyżowania przy szpitalu zwiększyły się o 10 sekund. O tyle został wydłużony czas zielonego światła dla jadących ulicą Matejki.

ALEKSANDRA CZAJKOWSKA

Odkorkowanie skrzyżowania stało się możliwe dzięki instalacji  nowego sterownika świateł
Odkorkowanie skrzyżowania stało się możliwe dzięki instalacji nowego sterownika świateł

Po czterech miesiącach rozmów i wymiany pism na linii miasto-powiat udało się w końcu podpisać porozumienie i wydłużyć zielone światło na skrzyżowaniu ulic Matejki, Karczewskiej i Batorego. Miało to na celu upłynnić ruch na jednym z bardziej zakorkowanych skrzyżowań w Otwocku. Kierowcy mogą odczuć zmiany od 17 listopada. Odkorkowanie skrzyżowania stało się możliwe dzięki instalacji nowego sterownika świateł, który Zarząd Dróg Powiatowych kupił za przekazane przez otwockich radnych pieniądze. Stary był uszkodzony i działał tylko na jednym awaryjnym programie, który nie był dostosowany do zmieniającego się w ciągu dnia natężenia ruchu. O tej sprawie „Linia” pisała na początku listopada w artykule „Drobiazg, który korkuje miasto”.

Zielone światło świeci się 10 sekund dłużej dla osób skręcających z ulicy Matejki w ulicę Karczewską (w kierunku Karczewa) i kierowców jadących prosto ulicą Batorego.

– Cieszę się, że dzięki wprowadzeniu w życie takiego prostego pomysłu możemy pomóc zaoszczędzić mieszkańcom czas i nerwy. Szkoda tylko, że na tak trywialną rzecz trzeba było czekać prawie cztery miesiące zamiast czterech tygodni, bo tyle trwało podpisywanie porozumienia z powiatem przez prezydenta – komentuje przewodniczący rady miasta Jarosław Margielski. To on już w wakacje zwrócił się do władz powiatu, który jest zarządcą drogi, o wprowadzenie takiej zmiany.

– Jeśli kierowcy są zadowoleni, to dobrze, w przyszłym roku planujemy wybudować tam rondo – mówi w rozmowie z „Linią” Marek Płaczek, dyrektor ZDP. Przy przeprogramowaniu sygnalizacji okazało się, że urządzenie jest mocno wysłużone i gdyby nie doszło do wymiany sterownika, to nawet przy drobnej awarii sygnalizacja świetlna w ogóle przestałaby działać.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.