Strażacy walczyli z zimą

Chociaż się nie paliło, to i tak mieli ręce pełne roboty! Zalegający mokry śnieg połamał wiele drzew, które uszkodziły m.in. ogrodzenia, balkony i dachy budynków. W ciągu kilku dni strażacy interweniowali ponad 160 razy.

AGNIESZKA JASKULSKA

Intensywne opady śniegu przysporzyły wielu mieszkańcom powiatu otwockiego problemów, a strażakom – dużo pracy. Telefon w dyżurce PSP w Otwocku rozdzwonił się już w piątek, 2 grudnia tuż po godz. 1. Mieszkańcy powiatu przez kolejnych kilka dni jeszcze wiele razy prosili o pomoc. Na dachach budynków, balkonach, ogrodzeniach, wjazdach na posesję i drogach leżały powalone drzewa i konary. W piątek strażacy interweniowali aż 60 razy. W weekend i w ciągu kilku kolejnych dni odnotowali jeszcze ponad 100 interwencji.

– W wielu miejscach zostały zerwane linie energetyczne i telefoniczne. Najwięcej zgłoszeń wpłynęło do nas od mieszkańców Otwocka, Józefowa i Wiązowny – mówi bryg. Krzysztof Tuszowski z otwockiej straży pożarnej. OSP Otwock-Jabłonna pierwsze zgłoszenie otrzymała w piątek około godz. 8. – Chodziło o drzewo powalone na linię energetyczną przy ul. Narutowicza w Otwocku. Kolejne złamało się i spadło na altanę śmietnikową na osiedlu Wioska Szwajcarska przy ul. Reymonta w Otwocku – informują druhowie z Jabłonny.

Stołeczni strażacy i z jednostek OSP na terenie Wawra również mieli ręce pełne roboty. Interweniowali m.in. przy ulicach: Lubuskiej, Przewodowej, Strzegomskiej, Marty, Torfowej, Będzińskiej, Panny Wodnej, Żonkilowej, Bysławskiej i Patriotów.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.