Wigilia przed teatrem

Tak jak rok temu mieszkańcy Otwocka będą mogli spotkać się przed świętami, skosztować wigilijnych potraw, wspólnie pokolędować i podzielić się opłatkiem. Otwarta dla wszystkich wigilia odbędzie się w najbliższą sobotę, 17 grudnia na placu przed budynkiem Teatru im. Jaracza.

wigilia

ALEKSANDRA CZAJKOWSKA

Wigilijne spotkanie rozpocznie się w południe i potrwa do godz. 14. Podobnie jak w ubiegłym roku idea jest taka, żeby w świątecznej atmosferze podzielić się opłatkiem i złożyć sobie życzenia. Spotkanie kierowane jest zwłaszcza do osób samotnych i potrzebujących, aby mogli poczuć magię świąt, ale przyjść może każdy mieszkaniec.

Nie zabraknie wigilijnych potraw, takich jak: barszcz czerwony, pierogi z kapustą i grzybami, będą też ryby i przekąski. Dodatkowo mają być: kompot wigilijny, kawa, herbata i ciasta. Świąteczne spotkanie odbędzie się nie w centrum miasta, w tzw. małpim gaju, jak przed rokiem, ale na placu przed wyremontowanym i rozbudowanym budynkiem Teatru im. S. Jaracza od strony ul. Hożej.

– Mamy nowy teatr, chcemy przy okazji zrobić tam wigilię, żeby mieszkańcy wiedzieli, że ten budynek jest już czynny – w rozmowie z „Linią” wyjaśnia zmianę lokalizacji naczelnik wydziału kultury i promocji w urzędzie miasta Andrzej Wysoczański. Przed „Jaraczem” zostaną rozstawione udekorowane stoły wraz z zadaszeniem, aby niezależnie od warunków pogodowych można było tam świętować. Przewidywane są też koncert wigilijny i wspólne śpiewanie kolęd. Życzenia świąteczne będzie można złożyć m.in. władzom miasta, obecny będzie też ks. proboszcz Bogdan Sankowski.

Przewidywana liczba uczestników to ok. 350 osób. Informacja o wigilii została przekazana podopiecznym i opiekunom OPS oraz księżom, aby mogli ogłosić ją w kościołach. Rada miasta, która podobnie jak rok temu jest inicjatorem wydarzenia, przeznaczyła z budżetu miasta na zorganizowanie spotkania 15 tys. zł.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.