Rowerowe patrole

Strażnicy miejscy z Otwocka przesiądą się z samochodów na rowery. Dwa kółka chcą im zafundować radni, którzy przekonują, że dzięki temu strażnicy będą bliżej mieszkańców, umożliwi to też częstsze patrolowanie lasów.

rower

ALEKSANDRA CZAJKOWSKA

Rowerowe patrole straży miejskiej mają pojawić się na ulicach Otwocka w przyszłym roku. – Mieszkańcy skarżą się, że nikt nie reaguje na ich zgłoszenia dotyczące dzikich wysypisk w lasach. Musimy zająć się czystością w mieście, a straż miejska jest m.in. od tego, żeby reagować na tego typu zdarzenia – mówi Jarosław Margielski, przewodniczący rady miasta. Stąd wziął się pomysł kupienia strażnikom miejskim rowerów, aby mogli
na nich patrolować lasy w czasie, kiedy jest to możliwe.

– Rozważamy obniżenie wydatków na zakup paliwa dla straży miejskiej do 1/3 kwoty przeznaczonej na to w 2016 r. W zamian kupimy strażnikom dwa rowery patrolowe. Dzięki temu będą bardziej mobilni. To przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa mieszkańców– wyjaśnia Margielski i dodaje. – Oczywiście samochody będą w gotowości, ale strażnicy skorzystają z nich, gdy będzie to konieczne.

Wprowadzenia tych zmian można spodziewać się podczas uchwalania budżetu na 2017 rok. Przypomnijmy, że otwocka straż miejska liczy siedem osób i ma do dyspozycji trzy wysłużone już samochody marki Renault Kangoo. Strażnicy co roku zwracają się z wnioskiem o zakup nowego auta, ale bez skutku. Niedługo zamiast samochodu mogą dostać inne cztery kółka – dwa nowe rowery.

2 komentarze do “Rowerowe patrole

 • 16 grudnia 2016 o 21:18
  Permalink

  Nic nie robić w Kangoo, nic nie robić na rowerach… bez różnicy!!!!

  Odpowiedz
 • 16 grudnia 2016 o 21:27
  Permalink

  Jak mu będzie potrzebny samochód to wróci z Wólki Mlądzkiej na Hożą po samochód i pojedzie do Świerku. Zajebiście!!!

  Odpowiedz

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.