Dobro jak perpetuum mobile

58 rodzinom z Otwocka pomogli darczyńcy i wolontariusze podczas XVI edycji akcji Szlachetna Paczka. Nie brakowało wzruszeń i łez radości

bez-tytulu

Ogólnopolskie statystyki najlepiej pokazują, jak wielką skalę ma akcja rozkręcona przez księdza Jacka „Wiosnę” Stryczka. W tym roku w całej Polsce pomoc otrzymało aż 18 960 rodzin, łączna wartość paczek to 47 422 569 zł, a zaangażowanych w przedsięwzięcie było 750 970 osób! Średnia wartość paczek dla jednej rodziny wynosiła 2 501 zł.

– Zakwalifikowaliśmy 58 rodzin z Otwocka i wszystkim udało się pomóc. Darczyńców było wielu, ogromnie im dziękujemy. W paczkach były najróżniejsze produkty, od lodówek po rowery. Najwartościowsza paczka kosztowała aż 10 tys. zł, przygotowywało ją 40 osób.Wśród darczyńców znalazł się nawet kabaret Hrabi, który włączył się do akcji,wziął pod opiekę jedną rodzinę i przygotował dla niej paczkę. To piękny gest – opowiada Joanna Szyszko, która koordynuje pracę otwockiego sztabu.

W tym roku pod hasłem „Start w samodzielność” ruszyła też akcja towarzysząca Szlachetnej Paczce. Jej celem jest pomoc młodym ludziom w trudnej sytuacji życiowej.–Mieliśmy dwie takie osoby, młodego mężczyznę i samotną 19-latkę.Spotkanie z nią było ogromnie wzruszające. Siedem lat temu zmarli jej rodzice. Dziewczyna trafiła do domu dziecka, teraz mieszka sama w małym, ale bardzo przytulnym, ciepłym pokoiku. Marzyła o laptopie i dostała go wraz z innymi paczkami. Jej radość była tak szczera, tak piękna, że wszyscy się popłakaliśmy – wspomina Joanna Szyszko.

Emocje i wzruszenia są wpisane w tę akcję. Wśród wolontariuszy Szlachetnej Paczki w Otwocku znajdują się kobiety, które wcześniej same otrzymały pomoc i teraz chcą dać innym coś od siebie. Dobro raz puszczone w obieg krąży i wraca, to po prostu perpetuum mobile! _

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.