Tak dobrze jeszcze nie było

Tę jesień zawodniczki OKS Otwock mogą zaliczyć do udanych. Pierwszą część sezonu III ligi zespół trener Anety Gójskiej zakończył na wysokiej piątej pozycji. Jest to najlepszy wynik w krótkiej historii drużyny z Otwocka

oks

Jeszcze przed rozpoczęciem nowego sezonu było wiadomo, że tegoroczne rozgrywki będą się różnić od wcześniejszych. Od tego sezonu Mazowiecki Związek Piłki Nożnej postanowił rozszerzyć rywalizację na Mazowszu o czwartą ligę, co w praktyce oznaczało, że żaden z zespołów występujących dotąd wtrzeciej lidze nie może czuć się bezpiecznie. Po raz pierwszy nad drużynami zawisło widmo ewentualnego spadku, dlatego każda z nich musiała wspiąć się na wyżyny swoich możliwości, by uniknąć degradacji.

Tym tropem poszły występujące od trzech lat w trzeciej lidze zawodniczki OKS Otwock, które co prawda rozpoczęły rozgrywki od porażki z Tygrysem Huta Mińska (0:2), ale potem spisywały się już bardzo dobrze. Zespół zaliczył serię pięciu meczów bez porażki, która pozwoliła podopiecznym trener Anety Gójskiej zadomowić się w czołówce trzeciej ligi. Przez chwilę wydawało się, że ekipa zOtwocka ma nawet szanse na miejsce na podium, jednak przegrane w trzech ostatnich meczach rundy jesiennej, w tym z liderem Wilgą Garwolin (1:3) oraz trzecią w tabeli Ostrovią Ostrów Mazowiecka (0:2), zadecydowały o tym, że otwocczanki ostatecznie zajęły piąte miejsce.

To dobry wynik, zwłaszcza że zespół przez praktycznie całą rundę musiał sobie radzić bez kontuzjowanej Katarzyny Boguckiej oraz dotychczasowego kapitana zespołu Anny Makusz. Niewykluczone, że obie zawodniczki dołączą do drużyny w trakcie przerwy zimowej i wiosną OKS postara się zaatakować miejsce na podium. Na dogonienie prowadzącej w tabeli Wilgi (23pkt) nie ma już raczej szans, ale zmniejszenie dystansu do Ostrovii (21 pkt) jest całkiem realne.

Teraz wszystko zależy od tego, jak zespół z Otwocka przepracuje zimę i w jakiej formie przystąpi do rundy rewanżowej. Jak zwykle duży wpływ na postawę drużyny będzie miała dyspozycja Weroniki Szwarc, która jest najlepszym snajperem zespołu i to od jej skuteczności często zależy wynik.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.