Zobacz, co zbudują na Kupieckiej

Tylko do 3 stycznia 2017 r. osoby zainteresowane budową obiektu handlowo-usługowego przy ul. Kupieckiej (teren dawnego dworca PKS) mogą zapoznać się z raportem oddziaływania na środowisko planowanej inwestycji i złożyć swoje uwagi oraz wnioski

linia3

Teren dawnego dworca PKS został sprzedany przez miasto już kilka lat temu. Kupił go właściciel piekarni „Staropolska”, znany lokalny przedsiębiorca Ryszard Krawczyk z myślą o budowie galerii handlowo-usługowej. Inwestor jest na etapie otrzymywania zgód administracyjnych, w tym tzw. decyzji środowiskowej wydawanej przez prezydenta Otwocka.

12 grudnia Zbigniew Szczepaniak wydał obwieszczenie o przystąpieniu do oceny oddziaływania na środowisko inwestycji. Swoją opinię w tej sprawie wydadzą też sanepid i Regionalny Dyrektor Ochrony Środowiska po zapoznaniu się z raportem oddziaływania na środowisko złożonym w urzędzie miasta przez inwestora – spółkę WOT-Invest. Sanepid i RDOŚ mają 31 dni na złożenie ewentualnych uwag.

 Z dokumentacją sprawy mogą się zapoznać też mieszkańcy. Mają na to czas do 3 stycznia 2017 r. Zainteresowane osoby powinny się udać do wydziału ochrony środowiska budynek C Urzędu Miasta Otwocka, pokój nr 4, w godzinach pracy urzędu.

Ewentualne uwagi i wnioski do planowej inwestycji mieszkańcy mogą złożyć pisemnie do miejskiego urzędu albo drogą elektroniczną, pisząc na adrese-mailowy:umtwock@otwock.pl. Potem rozpatrzy je prezydent, a następnie wyda decyzję środowiskową. Jeśli wszystko pójdzie pomyśli inwestora, kolejnym etapem będzie wystąpienie o pozwolenie na budowę.

„Linia” już się zapoznała z raportem i wiemy, że w miejscu dawnego dworca PKS ma powstać dwukondygnacyjny budynek handlowo- usługowy z garażem podziemnym na 209 miejsc. W galerii będą lokale o powierzchni od 50m2 do 1200 m2. Mają je zająć sklepy: odzieżowe, obuwnicze, sportowe, spożywcze, pamiątkarskie, komputerowe, RTV i AGD, apteka, kwiaciarnia. W ramach usług przewiduje się punkty gastronomiczne, pralnię, punkty obsługi klientów sieci telefonii komórkowej. Wysokość obiektu w najwyższym miejscu (wieża) ma wynieść 14,74m, a powierzchnia jego zabudowy to 7 420m2. Powierzchnia terenu ma liczyć 12 400 m2, a zieleni – 3 148m2 (w tym 980 m2 eko kratka). Teren, na którym ma powstać galeria, jest objęty miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego.

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.