Zobacz, co zbudują na Kupieckiej

Tylko do 3 stycznia 2017 r. osoby zainteresowane budową obiektu handlowo-usługowego przy ul. Kupieckiej (teren dawnego dworca PKS) mogą zapoznać się z raportem oddziaływania na środowisko planowanej inwestycji i złożyć swoje uwagi oraz wnioski

linia3

Teren dawnego dworca PKS został sprzedany przez miasto już kilka lat temu. Kupił go właściciel piekarni „Staropolska”, znany lokalny przedsiębiorca Ryszard Krawczyk z myślą o budowie galerii handlowo-usługowej. Inwestor jest na etapie otrzymywania zgód administracyjnych, w tym tzw. decyzji środowiskowej wydawanej przez prezydenta Otwocka.

12 grudnia Zbigniew Szczepaniak wydał obwieszczenie o przystąpieniu do oceny oddziaływania na środowisko inwestycji. Swoją opinię w tej sprawie wydadzą też sanepid i Regionalny Dyrektor Ochrony Środowiska po zapoznaniu się z raportem oddziaływania na środowisko złożonym w urzędzie miasta przez inwestora – spółkę WOT-Invest. Sanepid i RDOŚ mają 31 dni na złożenie ewentualnych uwag.

 Z dokumentacją sprawy mogą się zapoznać też mieszkańcy. Mają na to czas do 3 stycznia 2017 r. Zainteresowane osoby powinny się udać do wydziału ochrony środowiska budynek C Urzędu Miasta Otwocka, pokój nr 4, w godzinach pracy urzędu.

Ewentualne uwagi i wnioski do planowej inwestycji mieszkańcy mogą złożyć pisemnie do miejskiego urzędu albo drogą elektroniczną, pisząc na adrese-mailowy:umtwock@otwock.pl. Potem rozpatrzy je prezydent, a następnie wyda decyzję środowiskową. Jeśli wszystko pójdzie pomyśli inwestora, kolejnym etapem będzie wystąpienie o pozwolenie na budowę.

„Linia” już się zapoznała z raportem i wiemy, że w miejscu dawnego dworca PKS ma powstać dwukondygnacyjny budynek handlowo- usługowy z garażem podziemnym na 209 miejsc. W galerii będą lokale o powierzchni od 50m2 do 1200 m2. Mają je zająć sklepy: odzieżowe, obuwnicze, sportowe, spożywcze, pamiątkarskie, komputerowe, RTV i AGD, apteka, kwiaciarnia. W ramach usług przewiduje się punkty gastronomiczne, pralnię, punkty obsługi klientów sieci telefonii komórkowej. Wysokość obiektu w najwyższym miejscu (wieża) ma wynieść 14,74m, a powierzchnia jego zabudowy to 7 420m2. Powierzchnia terenu ma liczyć 12 400 m2, a zieleni – 3 148m2 (w tym 980 m2 eko kratka). Teren, na którym ma powstać galeria, jest objęty miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.