Zakaz przejścia obok „dziury”

Nie ma już przejścia wzdłuż ul. Andriollego obok tzw. „wielkiej dziury”. Pozostawiono jedynie działający w tym miejscu postój taksówek. Wszystko dlatego, że osuwający się wykop stwarza realne zagrożenie dla mieszkańców. Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego wydał decyzję o wyłączeniu chodnika z użytkowania.

ALEKSANDRA CZAJKOWSKA

dziura

Tuż przed świętami odcinek chodnika w ul. Andriollego, na wysokości niedokończonej budowy galerii handlowej, został zamknięty dla pieszych. Taką decyzję wydał PINB, powołując się na „istniejące zagrożenie życia, zdrowia i mienia osób”. Na początku grudnia osunął się grunt przy metalowym ogrodzeniu od strony ul. Powstańców Warszawy.

To przyspieszyło kontrolę inspektora – o czym pisaliśmy na naszych łamach. W konsekwencji wydano decyzję o wyłączeniu chodnika z użytkowania. Obowiązuje ona do odwołania.

Przejście przy ul. Andriollego i postoju taxi zostało najpierw ogrodzone taśmą i plastikowymi słupkami. Taśmy jednak po kilku dniach zostały zerwane. Teraz przejście chodnikiem zostało skuteczniej zabezpieczone. Na koszt miasta zamontowano metalowe słupki z łańcuchami. Urząd przygotowuje też organizację ruchu dla tego miejsca, tak aby ułatwić pracę taksówkarzom, a mieszkańcy mogli bezpiecznie się poruszać.

– Będziemy się starali stworzyć bezpieczne dojście do postoju taxi i do parkingów – poinformował nas Andrzej Hałaczkiewicz, naczelnik wydziału gospodarki komunalnej w otwockim magistracie. Wprowadzenia zmian w organizacji ruchu przy ul. Andriollego możemy spodziewać się w drugiej połowie stycznia 2017 r.

 • Paranoja.Zaczęliśmy się zajmować jej objawami zapominać o jej przyczynach.

 • Tess says:

  Szkoda tylko, że jak zwykle nikt nie poinformował na miejscu dlaczego chodnik został wyłączony z ruchu i wszystkiego trzeba się domyślać lub dowiadywać przypadkiem z gazety.

 • Pani J. says:

  Łańcuchy też można ominąć. Moim zdaniem trzeba teren zagrożony osunieciem ziemii dokładnie ogrodzić dwu metrową blachą. Jak to nie pomoże to powiększyć obszar.

 • hubi-R says:

  Wreszcie cos zaczelo sie tam dziac😜 Tragedia.W ktorym innym miescie w centrum mamy wieczny plac budowy?Otwock drepcze w miejscu.

 • Józefowianin says:

  Nowy chodnik i już nie można po nim chodzi xD
  Jeszcze trochę i dziura wciągnie resztę Otwocka,byle by zatrzymała się przy Świdrze.

5 thoughts on “Zakaz przejścia obok „dziury””

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kontakt

05-400 OTWOCK, ul. Górna 9
tel./fax 22 710 12 10
tel. 22 710 0 999
e-mail: redakcja@linia.com.pl