Zakaz przejścia obok „dziury”

Nie ma już przejścia wzdłuż ul. Andriollego obok tzw. „wielkiej dziury”. Pozostawiono jedynie działający w tym miejscu postój taksówek. Wszystko dlatego, że osuwający się wykop stwarza realne zagrożenie dla mieszkańców. Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego wydał decyzję o wyłączeniu chodnika z użytkowania.

ALEKSANDRA CZAJKOWSKA

dziura

Tuż przed świętami odcinek chodnika w ul. Andriollego, na wysokości niedokończonej budowy galerii handlowej, został zamknięty dla pieszych. Taką decyzję wydał PINB, powołując się na „istniejące zagrożenie życia, zdrowia i mienia osób”. Na początku grudnia osunął się grunt przy metalowym ogrodzeniu od strony ul. Powstańców Warszawy.

To przyspieszyło kontrolę inspektora – o czym pisaliśmy na naszych łamach. W konsekwencji wydano decyzję o wyłączeniu chodnika z użytkowania. Obowiązuje ona do odwołania.

Przejście przy ul. Andriollego i postoju taxi zostało najpierw ogrodzone taśmą i plastikowymi słupkami. Taśmy jednak po kilku dniach zostały zerwane. Teraz przejście chodnikiem zostało skuteczniej zabezpieczone. Na koszt miasta zamontowano metalowe słupki z łańcuchami. Urząd przygotowuje też organizację ruchu dla tego miejsca, tak aby ułatwić pracę taksówkarzom, a mieszkańcy mogli bezpiecznie się poruszać.

– Będziemy się starali stworzyć bezpieczne dojście do postoju taxi i do parkingów – poinformował nas Andrzej Hałaczkiewicz, naczelnik wydziału gospodarki komunalnej w otwockim magistracie. Wprowadzenia zmian w organizacji ruchu przy ul. Andriollego możemy spodziewać się w drugiej połowie stycznia 2017 r.

5 responses to “Zakaz przejścia obok „dziury”

  1. Nowy chodnik i już nie można po nim chodzi xD
    Jeszcze trochę i dziura wciągnie resztę Otwocka,byle by zatrzymała się przy Świdrze.

  2. Wreszcie cos zaczelo sie tam dziac😜 Tragedia.W ktorym innym miescie w centrum mamy wieczny plac budowy?Otwock drepcze w miejscu.

  3. Łańcuchy też można ominąć. Moim zdaniem trzeba teren zagrożony osunieciem ziemii dokładnie ogrodzić dwu metrową blachą. Jak to nie pomoże to powiększyć obszar.

  4. Szkoda tylko, że jak zwykle nikt nie poinformował na miejscu dlaczego chodnik został wyłączony z ruchu i wszystkiego trzeba się domyślać lub dowiadywać przypadkiem z gazety.

Dodaj komentarz