Medal ze Spały

Pół tysiąca dzieci z całej Polski rywalizowało w Centralnym Ośrodku Przygotowań Olimpijskich w Spale podczas II Ogólnopolskich Halowych Mistrzostw Czwartków Lekkoatletycznych. Wśród nich znalazła się skromna, kilkuosobowa reprezentacja powiatu otwockiego.

WOJTEK SIERGIEJUK

We wtorek, 20 grudnia w Spale rywalizowały dzieci z roczników 2004 i 2005. Organizowana przez Stowarzyszenie „Sport Dzieci i Młodzieży” impreza, częściowo finansowana przez Ministerstwo Sportu i Turystyki, odbyła się po raz drugi i powoli wpisuje się w kalendarz cyklicznych zawodów dla najmłodszych sportowców.

Młodzi lekkoatleci rywalizowali w trzech konkurencjach biegowych na 60, 300 i 600 m (chłopcy na 1000 m) oraz w dwóch technicznych – skoku wzwyż i skoku w dal. Reprezentacja lekkoatletów z powiatu otwockiego choć była skromna, to nie tworzyła jedynie tła dla rywalizacji innych zawodników.

Najlepiej z naszych poradził sobie Jakub Zieliński z Glinianki (rocznik 2005), który osiągając w skoku wzwyż wynik 140 cm, wywalczył tytuł wicemistrza, bijąc przy okazji swój najlepszy rezultat, osiągnięty podczas zawodów w hali, aż o 20 cm!

Wojciech Szewczyk z Józefowa, który wystartował, mimo że był od swoich rywali o rok młodszy, tym razem musiał uznać ich wyższość, a osiągnięta przez niego wysokość 125 cm pozwoliła mu zająć siódme miejsce. Duże nadzieje opiekunowie wiązali także z występem Karola Redzińskiego z Otwocka (rocznik 2004) w sprincie. Niestety, chłopak przegrał nie tyle z rywalami, co ze słabością własnego organizmu, bo do Spały przyjechał mocno przeziębiony. Mimo choroby wśród 29 startujących uplasował się na 12. pozycji, uzyskując czas 8.57 sek.

Jedyną naszą reprezentantką płci pięknej podczas zawodów była Natalia Fedyna z Józefowa, która wystartowała w sprincie oraz w skoku w dal. I chociaż w żadnej z tych konkurencji nie zdobyła medalu, to zaprezentowała się całkiem dobrze.

W swoim biegu eliminacyjnym do 60 m zajęła drugie miejsce i dzięki dobremu czasowi awansowała na finałowej ósemki. W finale była już trochę zmęczona, bo startowała też w skoku w dal, i zajęła ostatecznie czwarte miejsce, choć gdyby powtórzyła swój wynik z eliminacji (9.05 sek.) znalazłaby się na najniższym stopniu podium. W skoku w dal odległość 4 m 28 cm pozwoliła Natalce zająć szóste miejsce. O dwie lokaty niżej w tej samej konkurencji wśród chłopców uplasował się Filip Mouketou z Otwocka, który decyzją opiekuna nie wystartował w swojej koronnej konkurencji, czyli  w sprincie.

Mimo tylko jednego wywalczonego medalu występ naszych młodych sportowców należy uznać za udany i mamy mieć nadzieję, że za rok będzie jeszcze lepiej.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.