Golfowa czołówka na obwodnicy

Trzy osoby zostały ranne po czołowym zderzeniu dwóch volkswagenów golfów. Do wypadku doszło na drodze wojewódzkiej nr 801 na skrzyżowaniu z ul. Garwolińską.

AGNIESZKA JASKULSKA, fot. Paulina Karpisz, OSP Sobienie-Jeziory

Ta podróż mogła skończyć się tragicznie dla mieszkańców powiatu otwockiego i Warszawy! W piątek, 30 grudnia około godz. 16.50 na skrzyżowaniu drogi wojewódzkiej nr 801 i ul. Garwolińskiej w Sobieniach czołowo zderzyły się dwa volkswageny. – Kierujący golfem, skręcając z trasy nr 801
w ul. Garwolińską, nie ustąpił pierwszeństwa kierowcy volkswagena, który jechał w kierunku Puław. Wtedy doszło do czołowego zderzenia dwóch aut – tłumaczą strażacy z OSP Sobienie-Jeziory, którzy interweniowali na miejscu zdarzenia.

– W wypadku zostały poszkodowane trzy osoby. Dwóch mężczyzn i jedna kobieta wyszli z rozbitych samochodów o własnych siłach, ale wymagali pomocy medycznej. Karetka pogotowia zabrała ich do szpitala – dodaje st. asp. Maciej Łodygowski z otwockiej straży pożarnej. Przyczyny i okoliczności wypadku wyjaśnia policja.

Ratownicy podkreślają, że osoby podróżujące volkswagenami miały dużo szczęścia. – Skutki czołowego zderzenia dwóch aut osobowych są bardzo groźne i takie zdarzenie rzadko kończy się bez ofiar śmiertelnych i rannych – tłumaczą policjanci, prosząc o ostrożniejszą i wolniejszą jazdę.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.