Nowe fury stróżów prawa

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Otwocku nareszcie doczekali się nowoczesnych radiowozów. Dzięki nim będą mogli skuteczniej walczyć
z piratami drogowymi, a także ukrócić nocne wyścigi i brawurową jazdę.

AGNIESZKA JASKULSKA

policja-auta1

Na te cztery kółka policjanci czekali z niecierpliwością. Do komendy trafiły trzy nowoczesne radiowozy: jeden oznakowany, z którego często będą korzystali dzielnicowi, oraz dwa nieoznakowane (skoda superb i opel insignia). – To świetne maszyny, na pewno sprawdzą się w pościgu za przestępcami czy piratami drogowymi – zapewnia podinspektor Hubert Białogrodzki, komendant Komendy Powiatowej Policji w Otwocku. I dodaje, że nieoznakowane radiowozy zostaną naszpikowane technologią.

– Niedługo zamontujemy w nich wideorejestratory. Kamery będą nagrywać niedozwolone zachowania kierowców na drodze. Zarejestrują wszystko, co dzieje się w ich zasięgu od chwili, gdy funkcjonariusze wyjadą na patrol z jednostki – tłumaczy komendant Białogrodzki. Dzięki takim nagraniom kierowca, który coś przeskrobie na drodze, nie będzie miał wiele do powiedzenia. Na nagraniu będzie widać, czy kierowca rozmawiał przez telefon komórkowy podczas jazdy, czy jechał zygzakiem lub wpadł w poślizg.

Nieoznakowane skoda superb i opel insignia mają pod maską dużą moc. W pościgu lub w niebezpiecznych sytuacjach policjanci muszą być pewni nie tylko samochodu, ale i swoich umiejętności. – Funkcjonariusze, którzy wyjadą na patrol nieoznakowanymi radiowozami, zdobyli już dodatkowe umiejętności z technik jazdy. Przeszli m.in. trening szybkiej jazdy i naukę wychodzenia z poślizgu – dodaje asp. sztab. Tomasz Kowalczyk z otwockiego wydziału ruchu drogowego.

policja-auta2

Zakup trzech radiowozów był możliwy dzięki policyjnym funduszom i dużemu wsparciu finansowemu starostwa powiatowego i władz Otwocka („Linia” pisała o tym 12 grudnia ub. r.). Samorządy przekazały na ten cel łącznie 165 tys. zł. W grudniu 2016 r. na placu przed Pałacem Mostowskich w Warszawie odbyło się uroczyste przekazanie kluczyków, a same radiowozy trafiły do otwockiej komendy dopiero teraz.

W czwartek, 5 stycznia odbyło się przyjęcie aut przez otwockich funkcjonariuszy. Kilka godzin później stróże prawa wyjechali nimi na patrol.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.