O zombie, który jeździł koleją

Na Stacji Falenica szykuje się wyjątkowe wydarzenie z okazji nadchodzącej premiery największego południowokoreańskiego hitu ostatnich lat – filmu „Zombie Express”. Pokazy odbędą się 13 stycznia, na tych, którzy się przebiorą, czekają bonusy.

zombie1

Centrum Kultury Koreańskiej w Warszawie, Kinokawiarnia Stacja Falenica, Warszawa Powiśle i firma dystrybucyjna Mayfly szykują dla fanów horrorów nie lada gratkę. Już 13 stycznia rozpocznie się wielka przebierana karnawałowa uczta dla fanów zombie pod hasłem: „ZOMBIE EXPRESS – EXPRESS YOURSELF. PRZEBIERZ SIĘ!”

Najpierw w Kinokawiarni Stacja Falenica odbędzie się przedpremierowy pokaz filmu „Zombie Express” w reżyserii Yeon Sang-Ho, który światową premierę miał na festiwalu w Cannes, a na świecie zarobił już 90 milionów dolarów. Następnie dla tych uczestników imprezy, którzy przebiorą się za zombie, organizatorzy mają przygotowane nagrody niespodzianki. Potem wszystkich czeka podróż pociągiem, podczas której będzie można wziąć udział w specjalnej sesji fotograficznej. Miejscem docelowym jest Warszawa Powiśle, gdzie na gości będą czekały drinki powitalne i całonocne zombie party.

– „Zombie Express” to apokaliptyczny horror o garstce ludzi uwięzionych w pociągu, którzy walczą o przetrwanie podczas tajemniczej epidemii zombie – opowiada Jacek Wiśnicki, kierownik kina w Falenicy. – Dystrybutor filmu zaoferował nam zrobienie pokazu specjalnego. Aż prosiło się, żeby urządzić wspólnie z Warszawa Powiśle i Centrum Kultury Koreańskiej wydarzenie promujące ten film. Wszystkie te miejsca są zlokalizowane na lub przy dworcach jednej linii kolejowej. Rzadko się zdarza, żeby temat filmu i jego fabuła tak dobrze korespondowały z logistyką kilku warszawskich lokali – dodaje Wiśnicki.

Rozkład jazdy jest następujący: godz. 20.30 – seans „Zombie Express” w Kinokawiarni Stacja Falenica, godz. 23.30 – zombie party w Warszawa Powiśle. Bilet kosztuje 25 zł (kino + impreza).

Stacja Falenica, ul. Patriotów 44a, tel. 530 882 809, http://www.stacjafalenica.pl, 13.01, godz. 20.30

zombie

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.