Nowy blok za rok?

Jest duża szansa, że już w tym roku karczewska spółka KPEC rozpocznie budowę mieszkań w systemie Towarzystwa Budownictwa Społecznego. Jak zdradził burmistrz Dariusz Łokietek, wszystko wskazuje na to, że spółka zaciągnie w Banku Gospodarstwa Krajowego,  preferencyjny kredyt na postawienie pierwszego bloku. Docelowo w ten sposób ma powstać prawie sto mieszkań.

SYLWIA WYSOCKA

budowa

O najbliższych planach Komunalnego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej, które w obszarze swoich działań ma także budownictwo wielorodzinne, burmistrz Karczewa poinformował na sesji rady miejskiej 30 grudnia. Zapytany o możliwość realizacji w Karczewie rządowego programu Mieszkanie+, Dariusz Łokietek przyznał, że obecnie gmina nie bierze pod uwagę takiego rozwiązania. Jednak wiele wskazuje na to, że już wkrótce w Karczewie będzie można starać się o mieszkanie w systemie TBS.

– KPEC ma już praktycznie zagwarantowane środki na budowę pierwszego bloku, prezes spółki czeka tylko na podpisanie umowy z Bankiem Gospodarstwa Krajowego na dofinansowanie inwestycji. Gdy tylko to nastąpi, będzie można przystąpić do przetargu, który wyłoni jej wykonawcę. Dokumentacja już jest, mamy także pozwolenie na budowę, więc nic nie będzie stało na przeszkodzie, żeby zacząć realizację inwestycji – mówi burmistrz Karczewa.

W budowanych przez KPEC TBS-ach ma powstać prawie 100 mieszkań. Budowa rozpocznie się na należącej do spółki działce w Otwocku Małym, w sąsiedztwie sprzedanego niedawno terenu po Traktorexporcie, gdzie także planowane jest osiedle mieszkaniowe.

Mieszkania w TBS-ach przeznaczone są dla rodzin, które ze względu na dochody nie kwalifikują się do otrzymania lokali socjalnych, a jednocześnie nie są w stanie wynająć mieszkania komercyjnie lub kupić go na kredyt. Czynsze w takich blokach są umiarkowane, ale dostęp do mieszkań odbywa się na podstawie kryteriów określonych przez władze publiczne.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.