Misie-Ratownisie czynią cuda

To wyjątkowa akcja mazowieckich strażaków, w której warto wziąć udział! Do strażnicy czy remizy można przynosić nowe lub używane maskotki, które trafią do dzieci poszkodowanych podczas wypadków i pożarów. Akcja trwa tylko do końca stycznia!

Zbiórka maskotek  przez komendy  powiatowe i miejskie  PSP oraz Komendę  Wojewódzką PSP  w Warszawie trwa  do 31 stycznia
Zbiórka maskotek
przez komendy
powiatowe i miejskie
PSP oraz Komendę
Wojewódzką PSP
w Warszawie trwa
do 31 stycznia

AGNIESZKA JASKULSKA

Maskotki okazują się bardzo pomocne w sytuacjach, gdy poszkodowane są dzieci. Dlatego już na wczesnym etapie akcji ratowniczej należy otoczyć je szczególną opieką. Pluszowy przyjaciel odwraca uwagę od tego, co się dzieje, uspokaja i łagodzi stres. Zwiększa również poczucie bezpieczeństwa dziecka, które uległo wypadkowi lub zostało poszkodowane w pożarze. Taka zabawka pomaga zapomnieć o złych wspomnieniach. Dlatego misie jeżdżą na akcje z ratownikami.

– Te maskotki są wręczane dziecku w stresującej dla niego sytuacji. Zabawka skutecznie odwraca jego uwagę od tego, co dzieje się dookoła – tłumaczy bryg. Krzysztof Tuszowski z otwockiej straży pożarnej, która również uczestniczy w akcji.

Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej w Warszawie postanowiła aktywnie włączyć się w kampanię „Twój miś może zostać ratownikiem”. Teraz strażacy (zarówno zawodowi, jak i ochotnicy) zbierają pluszaki. Do końca stycznia do jednostek ratowniczo-gaśniczych na terenie Mazowsza, m.in. powiatu otwockiego, Wawra i Warszawy, można przynieść maskotki.

– Trafią one do jednostek na terenie województwa mazowieckiego i znajdą się w wyposażeniu wozów ratowniczych jako Misie-Ratownisie – informuje komenda wojewódzka straży pożarnej.

Zabawki mogą być nowe, ale jeśli ktoś przekaże używaną maskotkę w dobrym stanie, nie musi się martwić o to, czy się nadaje. Pluszak zostanie odświeżony i również trafi do strażaków. W akcję włączyły się już niektóre placówki oświatowe na terenie powiatu otwockiego. Strażacy zachęcają wszystkich do wzięcia w niej udziału, bo każdy miś może zostać ratownikiem!

Tu przynieś misia

Maskotki można zostawić w siedzibie Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej przy ul. Mieszka I 13/15 w Otwocku. Można je również przekazać bezpośrednio w Komendzie Wojewódzkiej PSP przy ul. Domaniewskiej 40 w Warszawie.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.