Gwiazdy wspierają dzieci

Chore, osierocone dzieci mogą liczyć na pomoc ludzi o wielkich sercach. Telewizyjne gwiazdy, ale również Czytelnicy „Linii Otwockiej” i zwykli mieszkańcy ofiarowali im ponad pół tony najbardziej potrzebnych rzeczy, w tym produkty spożywcze, książki, pieluchy, zabawki, a nawet materace i monitory oddechu.

AGNIESZKA JASKULSKA

Rodzice i opiekunowie dzieci, do których trafi pomoc, nie kryją łez wzruszenia. W grudniu 2016 r. odbyła się już trzecia edycja tej akcji charytatywnej, która po raz kolejny poruszyła serca setek mieszkańców powiatu otwockiego, Wawra, Warszawy i okolic. – Zebrane dary, m.in. pampersy, pieluchomajtki, deserki i obiadki, trafią do dwóch ośrodków. Otrzymają je osierocone i porzucone maluszki z Interwencyjnego Ośrodka Preadopcyjnego w Otwocku (IOP) oraz – tak jak w poprzednich latach – ciężko chore dzieci, które są pod opieką Domowego Hospicjum Dziecięcego „Promyczek” w Otwocku – podkreśla współorganizatorka przedsięwzięcia Kinga Błaszczyk, która wspólnie z Pauliną Stepków i Patrycją Jakubiak koordynowała zbiórkę.

W akcję zaangażowało się wiele przedszkoli, szkół, firm, sklepów i ośrodków. Dzieci i organizatorzy bardzo dziękują ofiarodawcom, wolontariuszom, a także właścicielom sklepów i punktów, gdzie można było przeprowadzić kwestę.

– Zbiórka miała zakończyć się 16 grudnia, ale ze względu na ogromne zainteresowanie darczyńców przedłużyliśmy ją o tydzień – tłumaczy Kinga Błaszczyk. – Co roku wspiera nas coraz więcej osób. Akcja „Nie bądź sknera kup pampera” bije kolejne rekordy – mówi z dumą pani Kinga. Organizatorzy przypominają, że w pierwszej edycji (w 2014 r.) zebrano 361 opakowań pampersów, a teraz było ich już ponad tysiąc.

– W tegorocznej zbiórce darczyńcy przekazywali na rzecz dzieci również inne produkty, m.in. mleko modyfikowane, kosmetyki, środki czystości, smoczki, zabawki, książeczki, pościel, a nawet materace i monitory oddechu. To niesamowite, że tak wiele osób chce pomóc dzieciom. Bardzo dziękujemy za okazane serce – mówi wzruszona Kinga Błaszczyk.

Podsumowanie akcji

Dzięki wsparciu setek osób o dobrym sercu udało się zebrać:

  • 1 012 opakowań pieluch, n 1 387 opakowań chusteczek nawilżanych, n 1 740 słoiczków z obiadkami i deserkami, n 5 646 opakowań mleka modyfikowanego Humana,n 379 sztuk kosmetyków, n 703 opakowania kaszki dla niemowląt, n 106 innych artykułów spożywczych,
  • 92 opakowania proszków do prania, n 58 podkładów, n 47 smoczków, n 46 sztuk zabawek, n 26 butelek, n 11 sztuk pieluchomajtek,
  • 10 materacy hipoalergicznych, n 10 kompletów pościeli, n 10 stojaków z zabawkami, n 5 specjalistycznych termometrów,
  • 5 monitorów oddechu, n 2 wagi niemowlęce.

Nadal możesz pomóc

Wystarczy wpłacić dowolną kwotę na konto fundacji lub przekazać 1 proc. podatku. Darowizny można wpłacać na rzecz:

  • Fundacji Rodzin Adopcyjnych – nr rachunku: 10 1160 2202 0000 0000 6084 1643. Koniecznie z dopiskiem: „Pomoc dzieciom”,
  • Fundacji Domowe Hospicjum Dziecięce „Promyczek” – nr rachunku: 34 1240 1037 1111 0010 2851 5903.
    Koniecznie z dopiskiem: „Pomoc dzieciom”.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.