Śledź komisje

Bez specjalistycznego, drogiego sprzętu, przy użyciu własnych telefonów komórkowych otwoccy radni transmitują posiedzenia miejskich komisji. Relacje na żywo można oglądać w internecie na facebookowym profilu Rada Miasta Transmisje Online.

ALEKSANDRA CZAJKOWSKA

radni

Od dwóch lat radni i prezydent zapowiadają, że posiedzenia komisji i sesje rady miasta będzie można oglądać na żywo w internecie. Dzięki temu mieszkańcy, którzy nie mog­ą w nich uczestniczyć, mieliby możliwość obejrzenia i posłuchania relacji w sieci. Jednak do tej pory było to niemożliwe. Problemem był zakup sprzętu do nagrywania oraz przechowywanie nagrań i ich udostępnianie.

Po nowym roku wreszcie się udało. Posiedzenia komisji są nagrywane telefonem komórkowym. Radni założyli specjalny profil na Facebooku Rada Miasta Transmisje Online, gdzie nie tylko można obejrzeć archiwalne nagrania, ale także na żywo śledzić posiedzenia. Pomysł spotkał się w sieci z samymi pochlebnymi komentarzami. Do tej pory można było obejrzeć transmisje z obrad komisji spraw społecznych, zdrowia i porządku publicznego, a także komisji kultury i sportu oraz gospodarki miejskiej.

– Jesteśmy osobami publicznymi, dlatego każda komisja powinna być transmitowana. Mieszkańcy upominali się o takie relacje na żywo. Niektórzy chcieliby uczestniczyć w posiedzeniach i przekonać się, jak pracuje radny z ich okręgu, ale nie zawsze jest to możliwe. Teraz mogą zostawić swój komentarz pod nagraniem – mówi w rozmowie z „Linią” Marcin Kraśniewski, który zapoczątkował prowadzenie internetowych transmisji. Radny zapowiada, że posiedzenia komisji spraw społecznych, zdrowia i porządku publicznego, której przewodniczy, już zawsze będą relacjonowane na żywo w sieci.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.