Zimowe atrakcje dla uczniów

Do ferii zostały już tylko trzy tygodnie. Jeśli wcześniej tego nie zrobiliście, to teraz jest ostatni dzwonek, żeby zaplanować dzieciom zimowe atrakcje. Jest dobrze, bo na razie jest śnieg, a to stwarza okazję do wielu aktywności. Jednak sanki, narty i łyżwy też mogą się znudzić. Podpowiadamy, co, gdzie i kiedy fajnego będzie się działo podczas ferii.

PRZEMEK SKOCZEK

zima-w-miescie

OTWOCK

 • n Otwockie Centrum Kultury zaprasza do swoich placówek: Klubu Mlądz, Muzeum Ziemi Otwockiej i Teatru im. Jaracza. W tym ostatnim planowane są bezpłatne pokazy filmów dla dzieci i warsztaty teatralne, na pewno odbędzie się spektakl dla najmłodszych widzów. W MZO planowane są cykle warsztatowe w ramach „Zimy w Muzeum”: „Legenda o świętym Walentym”, „Światowy Dzień Kota”, „W świecie wiejskiego dziecka”, „Tłusty Czwartek”, „Carne Vale – pożegnanie karnawału”, „W wiejskiej chałupie”. Cena za udział to 10 zł za jeden warsztat. 26 lutego odbędzie się tam też Narodowy Dzień Żołnierzy Wyklętych: bieg Tropem Wilczym, inscenizacja, kuchnia polowa.
 • Mlądz na cały czas ferii poleca codzienne „Bajkowe Popołudnia” z projekcjami filmów dla dzieci i tematycznie dobranymi animacjami. Początek o godz. 15, wstęp wolny. Można też zapisać się na warsztaty plastyczne dla dzieci w wieku szkolnym, które potrwają od 13 do 24 lutego, w godz. 10-12. Ich tygodniowy koszt to 50 zł. Cały czas w godz. 12-17 będzie też działać ogólnodostępna świetlica dla młodzieży, a tam dzieci mają możliwość korzystania ze stanowisk komputerowych, mogą pograć w tenisa stołowego, piłkarzyki,  planszówki.
  OCK, ul. Warszawska 11/13, tel. 22 779 36 43, http://www.ock.com.pl
 • Zapisy na półkolonie w większości otwockich placówek są już zamknięte, ale wciąż trwa nabór na akcję „Zima w PMDK 2017”. Warunki placówki powalają na zwiększenie limitu i można zapisywać się do wyczerpania miejsc. W programie jest wiele warsztatów i zajęć tematycznych, zajęcia sportowe, dwa razy w tygodniu organizowane są wyjazdy na basen i wycieczki. Karty zgłoszenia, regulamin i program znajdują się w internecie.
  PMDK, ul. Poniatowskiego 10, tel. 22 779 33 57, http://www.pmdk-otwock.pl

CELESTYNÓW

 • Gminny Ośrodek Kultury i Sportu zaprasza dzieci w wieku od 6 lat na zajęcia od 13 do 24 lutego. Bogata oferta obejmować będzie m.in.: warsztaty artystyczne „Kreatywne zabawy”, zajęcia sportowe, gry i zabawy ruchowe, warsztaty „Wiślane historie” i „ABC archeologii Celestynowa”, wycieczki autokarowe do Muzeum Ewolucji w PKiN i do Teatru Lalka w Warszawie, będzie też można zobaczyć spektakl „Mały strażak”. Zajęcia odbywać się będą w hali sportowej. Ilość miejsc ograniczona, zapisy w biurze GOKiS w Celestynowie, szczegółowy program i opłaty na stronie internetowej.
  GOKiS, ul. Regucka 1, tel. 22 789 71 02, http://www.gokcelestynow.pl  

JÓZEFÓW

 • Od 13 do 24 lutego będzie trwać„Artystyczny luty w MOK-u”. Każdy znajdzie coś dla siebie. Przed południem organizowane będą ciekawe spotkania i pokazy filmowe. Dzieci od 6 roku życia oraz młodzież zainteresują artystyczne i ekonomiczne spotkania w wtorki, środy i piątki w Domu Nauki i Sztuki. Młodzieży polecamy warsztaty realizacji filmu niezależnego. Będzie również spektakl teatralny i pokaz ciekawych filmów, również dla najmłodszych. Mają to być starannie wybrane produkcje, wprost z festiwali i przeglądów filmowych, część prezentowana dzień po polskiej premierze! Na wszystkie wydarzenia wstęp jest wolny, ale na spotkania obowiązują zapisy. Szczegółowy program znajduje się na stronie internetowej ośrodka.
  MOK, ul. Wyszyńskiego 1, tel. 22 789 20 26, http://www.mokjozefow.pl

KARCZEW

 • Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury zaprasza dzieci w wieku 6-13 lat. Zimowe zajęcia odbędą się w dniach 13-24 lutego, w godz. 11-15. W programie: zajęcia plastyczno-manualne i teatralne, gry planszowe, rebusy i zgadywanki, cykl „Z książką na co dzień”, gry i zabawy przy muzyce, seanse filmowe. Regulamin wraz z dokładnym opisem oferty znajduje się na stronie internetowej. Liczba miejsc ograniczona.
  MGOK, Karczew, ul. Widok 2,  tel. 22 780 65 17, http://www.mgok.karczew.pl

WIĄZOWNA

 • Zajęcia w Gminnym Ośrodku Kultury w Wiązownie oraz w Domu Kultury „Nad Świdrem” w Woli Karczewskiej organizowane są w ramach akcji „Ferie Blisko Domu” w drugim tygodniu zimowej przerwy w nauce od 20 do 24 lutego w godz. 7.30-17. Koszt to 30 zł za tydzień.
 • Ponadto Oświata Gminna i GOK koordynują akcje realizowane w placówkach na terenie gminy, tzn. w zespołach szkolno-gimnazjalnych w Wiązownie i Zakręcie, szkołach podstawowych w Gliniance i Malcanowie oraz gimnazjum w Gliniance.
  GOK, ul. Kościelna 41, tel. 22 780 41 79, http://www.gok-wiazowna.pl

UWAGA! To zestawienie na pewno nie wyczerpuje oferty ciekawych zajęć na terenie powiatu otwockiego. Jeśli wiecie o innych propozycjach, sami je organizujecie lub robi to ktoś inny w waszej okolicy, piszcie, dzwońcie, wstępujcie do redakcji. Z chęcią o nich napiszemy w następnych numerach „Linii”.

STOLICA I OKOLICA

Zrób sobie ciuchcię

 • Ciekawe zajęcia edukacyjne organizują Stacja Muzeum w Warszawie przy ul. Towarowej 3 oraz Muzeum Kolei Wąskotorowej w Sochaczewie. „Przygoda z modelarstwem kolejowym” to pomysł na twórcze spędzenie czasu. Są to warsztaty skierowane do dzieci w wieku 6-12 lat, zarówno dla grup zorganizowanych (do 25 osób), jak uczestników indywidualnych. Podczas zajęć zostanie zaprezentowana bogata kolekcja modeli lokomotyw i wagonów z całego świata znajdująca się w salach wystawowych Stacji Muzeum. Na warsztatach każdy z uczestników będzie mógł zbudować kartonowy model lokomotywy, który zabierze do domu.
  Ta propozycja wymaga dojazdu, ale jest warta rozważenia. I nie trzeba czekać do ferii, ponieważ akcja trwa od 16 stycznia do 24 lutego, od poniedziałku do piątku, w dwóch godzinach do wyboru: 10-11.30 lub 12-13.30. Koszt to jedynie 9 zł za dziecko, udział opiekunów jest bezpłatny. Obowiązują zapisy: tel. 22 620 04 80 wew. 106, e-mail: edukacja@stacjamuzeum.pl

One thought on “Zimowe atrakcje dla uczniów

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.