Pomóż Teosiowi żyć normalnie

Mały Teoś Górski z Woli Duckiej ma jedno wielkie marzenie. Chce kiedyś stanąć na własnych nóżkach. Chłopczyk waży i mierzy tyle co niemowlę. Ma zwichnięte biodra, kolana, stawy, łokcie i nadgarstki. Potrzebuje pieniędzy na leczenie i intensywną rehabilitację.

AGNIESZKA JASKULSKA

teos

O Teosiu Górskim pisaliśmy na łamach „Linii” w grudniu ubiegłego roku. Chłopczyk urodził się miesiąc przed wyznaczonym terminem. – Okazało się, że nóżki i rączki synka są za krótkie i zwichnięte we wszystkich stawach – mówią Emilia i Przemysław Górscy, rodzice chłopca. – Stwierdzono u niego również wiotkość mięśni – dodają. Lekarze długo zastanawiali się, co jest Teosiowi, ale nadal nie postawili ostatecznej diagnozy. Uznali, że chłopiec choruje na dysplazję kostną, która wiąże się z karłowatością i wymaga intensywnej rehabilitacji. Mimo wielu fizycznych wad Teoś emocjonalnie i intelektualnie rozwija się tak samo jak jego rówieśnicy. – Bardzo lubi się bawić. Jest wesołym chłopcem, dużo się uczy i uwielbia kontakt z dziećmi
– podkreślają rodzice.

Teoś przeszedł dwie operacje nóżek, ale nie przyniosły one spodziewanego efektu. Niebawem czeka go nie tylko intensywna rehabilitacja, ale prawdopodobnie także operacja bioder i kolan, dzięki której będzie miał szansę na samodzielne chodzenie.

– W maju jedziemy na konsultację do lekarza w USA. Niewykluczone, że dalsze leczenie będzie kontynuowane za granicą – mówią Górscy. – Najważniejsze, aby zapewnić synkowi intensywną rehabilitację, która bardzo pomaga mu w rozwoju. Niestety, ta refundowana przez NFZ nie wystarcza, dlatego korzystamy z prywatnej. Do tego dochodzi zakup ortez na nóżki. Synek potrzebuje również dostosowanego wózka spacerowego i tzw. pionizatora o wartości około 4 tys. zł. Nie stać nas na to. Dlatego prosimy ludzi dobrej woli o pomoc i wsparcie dla naszego Teosia – apelują Górscy.

Mamy też zagrają

To będzie wyjątkowy turniej piłki nożnej! W niedzielę, 29 stycznia rywalizować będą drużyny składające się z mam i dzieci. Warto przyjść i dopingować małych i dużych zawodników. Mecze zostaną rozegrane podczas Rodzinnego Turnieju Charytatywnego na rzecz Teosia, który w godz. 10-17 odbędzie się w szkole przy ul. Szkolnej 11 w Zakręcie. Podczas zawodów przeprowadzona zostanie również licytacja piłki Ligi Mistrzów oraz szalika z autografami piłkarzy Legii Warszawa. Imprezę wspiera wójt Wiązowny. – Zbieramy na leczenie dla naszego sąsiada Teosia Górskiego. Celem zbiórki jest zakup pionizatora o wartości około 4 tys. zł – podkreślają organizatorzy. Przypominają również, że chętne mamy z dziećmi muszą wcześniej zgłosić się do udziału w turnieju, dzwoniąc pod nr tel. 887 503 035. Wpisowe wynosi 30 zł, a uczestnicy dostaną pizzę, pączki i napoje.

Możesz pomóc

Aby pomóc Teosiowi, wystarczy wpłacić dowolną kwotę na konto Fundacji Dzieciom „Zdążyć z Pomocą” na nr rachunku bankowego: 15 1060 0076 0000 3310 0018 2615, koniecznie z dopiskiem: „28184 Górski Teodor darowizna na pomoc i ochronę zdrowia”

Przekaż, to tylko 1%

Rozliczając PIT za 2016 r. w okresie od 1 stycznia do 30 kwietnia, warto pamiętać o możliwości przekazania 1% na pomoc Teosiowi. W formularzu PIT wpisz numer: KRS 0000037904. W rubryce Informacje uzupełniające – cel szczegółowy 1%: 28184 Górski Teodor.

Podziękowania

Z głębi serca dziękujemy wszystkim osobom, które  wspierają naszego synka Teosia Górskiego w walce z chorobą, a zwłaszcza: panu Januszowi Budnemu, wójtowi gminy Wiązowna, pracownikom urzędu oraz Gminnego Ośrodka Kultury, pani Teresie Bąk, dyrektor Szkoły Podstawowej im. Wincentego Witosa w Gliniance, i panu Jackowi Skwarze.
Emilia i Przemysław Górscy z dziećmi

Wszystko dla Teosia

Koncert charytatywny na rzecz małego Teosia odbędzie się w przyszłą niedzielę, 5 lutego w Hotelu Brant w Majdanie. Obecność obowiązkowa. Niedzielna impreza to część akcji „Świąteczna radość pomagania”, którą zainicjował Urząd Gminy Wiązowna, a w którą włączyli się Hotel Brant, Gminny Ośrodek Kultury i Stowarzyszenie „Jesteśmy!”. W programie liczne atrakcje, m.in.: występ Teatru Masowego Rażenia z gościnnym udziałem aktora Jakuba Wesołowskiego, show kabaretu Na chwilę, licytacje, na których można będzie zdobyć np. rękawice bramkarskie Jerzego Dudka, oraz bankiet. Cegiełki na bal w wysokości 150 zł od osoby można kupić w Gminnym Ośrodku Kultury – ul. Kościelna 41, tel. 22 780 41 79, http://www.gok-wiazowna.pl. Zapraszamy wszystkich, którzy lubią pomagać i dobrze się bawić! „Linia Otwocka” jest patronem medialnym wydarzenia. Więcej o programie już za tydzień.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.