Masowe rażenie serc

To już kolejna wielka mobilizacja mieszkańców powiatu otwockiego, która ma pomóc choremu dziecku. Udało się wesprzeć walczącego z nowotworem Szymonka, udało wspomóc poszkodowanego w wypadku kolejowym Błażeja. Teraz czas na okazanie serca ciężko choremu Teosiowi. Okazją do wsparcia akcji jest koncert, który odbędzie się w niedzielę, 5 lutego w Hotelu Brant w Majdanie.

PRZEMEK SKOCZEK

teos-potrzebuje-pomocy-4

Efektem wielkiej mobilizacji w gminie Wiązowna jest niedzielny koncert charytatywny. Oj, będzie się działo! Wystąpi Teatr Masowego Rażenia, działający w ramach Warsztatów Terapii Zajęciowej przy Stowarzyszeniu „Jesteśmy!”. W jego skład wchodzą osoby z niepełnosprawnością intelektualną, które przygotowały spektakl „Zaczarowany ogród”, zainspirowane twórczością flamandzkiego pisarza i zakonnika Phila Bosmansa oraz muzyką Zbigniewa Preisnera. W przedstawieniu gościnnie wystąpi znany aktor Jakub Wesołowski.

To nie koniec niespodzianek. Specjalnie na tę okazję, co podkreśla nazwa, powstał kabaret „Na chwilę”. Jego skład jest absolutnie wyjątkowy. Tworzą go: wójt Janusz Budny, jego zastępca Tomasz Kostyra, dyrektor GOK-u Mirella Żurawska, szefowa Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Radiówku Małgorzata Łysik, prezes Stowarzyszenia Nauczycieli Muzyki Grażyna Kilbach, naczelnik wydziału planowania przestrzennego Maciej Nejman oraz reżyser Wiązowskiego Teatru Muzycznego Artur Niedziółka. To będzie rzadka okazja, by otwarcie pośmiać się z władz i elit gminy, zaskarbiając sobie w dodatku ich wdzięczność.

W programie są także licytacje cennych przedmiotów, wśród których będą m.in.: rękawice bramkarskie Jerzego Dudka, scenariusz polskiego serialu obyczajowego „Na noże” w reżyserii Łukasza Jaworskiego i Julii Kolberger z podpisami aktorów, koszulka reprezentacji Polski w piłce nożnej z autografami zawodników, koszulka Legii Warszawa z autografami piłkarzy oraz prace plastyczne autorstwa Anny Niedźwieckiej-Jędrzejewskiej. Po koncercie zaplanowano bankiet.

Organizatorami akcji są: Urząd Gminy Wiązowna, Hotel Brant, Gminny Ośrodek Kultury i Stowarzyszenie „Jesteśmy!”. Cegiełki na bal w wysokości 150 zł od osoby można kupić w Gminnym Ośrodku Kultury przy ul. Kościelnej 41, tel. 22 780 41 79, http://www.gok-wiazowna.pl. „Linia Ot-wocka” jest patronem medialnym wydarzenia.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.