Czadowe seminarium

Masz dość zanieczyszczonego i śmierdzącego powietrza? Koniecznie przyjdź w środę, 8 lutego na „Czadowe seminarium”, na które zapraszają policja, władze Otwocka, kominiarze, a także naukowcy z instytutu badawczego.

KOMIN

AGNIESZKA JASKULSKA

Otwock był kiedyś perełką Mazowsza. Obecnie w niczym nie przypomina dawnego uzdrowiska. Mieszkańcy mają dość zanieczyszczonego i trującego powietrza. Dlatego służby i naukowcy z powiatu otwockiego zapraszają na nietypowe seminarium, podczas którego dowiesz się, jak sam możesz pomóc oczyścić nasz region m.in. ze smogu.

W środę, 8 lutego o godz. 17 w Teatrze im. S. Jaracza przy ul. Armii Krajowej 3 w Otwocku odbędzie się „Czadowe seminarium” poświęcone problemowi zanieczyszczenia powietrza. Podczas spotkania dowiesz się m.in., jakie niebezpieczeństwo wiąże się z oddychaniem tlenkiem węgla (czadem) i jak skutecznie mu zapobiegać, a także jakie są zagrożenia związane z oddychaniem powietrzem, w którym jest mnóstwo pyłów tworzących smog. Organizatorzy spotkania opowiedzą, jak w bezpieczny i oszczędny sposób użytkować piece i kotły grzewcze, aby zmniejszyć wydzielanie szkodliwych substancji, oraz jak zdobyć dofinansowanie na wymianę starego pieca na nowoczesny.

Udział w seminarium jest bezpłatny i nie wymaga wcześniejszego zgłoszenia. Na spotkanie zapraszają: powiatowy komendant policji w Otwocku podinsp. Hubert Białogrodzki, prezydent Otwocka Zbigniew Szczepaniak, a także Korporacja Kominiarzy Polskich oraz naukowcy z  Centrum Naukowo-Badawczego Ochrony Przeciwpożarowej w Józefowie.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.