Dorwali szajkę

Sukces stołecznych policjantów! Zatrzymali oni grupę zajmującą się kradzieżą luksusowych samochodów i odzyskali wartego 350 tys. zł range rovera. Aresztowano cztery osoby podejrzane o kradzież i paserstwo.

AGNIESZKA JASKULSKA

Właściciele luksusowych samochodów z Pragi i Wawra nie mogli spać spokojnie. Od dłuższego czasu w okolicy grasowała szajka, która wyspecjalizowała się w kradzieżach drogich aut. Złodzieje byli dobrze zorganizowani i przygotowani do działania. Mieli prosty plan. Forsowali zamek w bramie, włamywali się do samochodu i wyjeżdżali nim z posesji. Potem auto trafiało do dziupli, gdzie było rozbierane na części.

Przestępcy nie przypuszczali, że od dłuższego czasu po piętach depczą im stróże prawa. – Policjanci ze stołecznego wydziału do walki z przestępczością samochodową od kilku tygodni rozpracowywali grupę zajmującą się kradzieżami pojazdów z terenu Pragi-Północ i Pragi-Południe – mówi asp. sztab. Mariusz Mrozek ze Stołecznej Komendy Policji w Warszawie.

Pod koniec stycznia szajka dostała zlecenie, żeby ukraść luksusowe auto należące do mieszkańca Wawra. – Wieczorem sprawcy pokonali zabezpieczenia w bramie prowadzącej na posesję i odjechali wartym 350 tys. zł range roverem – tłumaczy asp. sztab. Mrozek. Złodzieje odstawili samochód do dziupli w Piasecznie, gdzie – jak wynikało z ustaleń policji – auta są demontowane na części.

Do akcji wkroczyli policjanci. W jednym z budynków znaleźli skradzionego kilka godzin wcześniej w Wawrze range rovera. W ręce stróżów prawa wpadł 33-letni Łukasz B. Zaskoczony mężczyzna nie potrafił wytłumaczyć, w jaki sposób drogie auto znalazło się na jego posesji.

W tym samym czasie policjanci uderzyli w pozostałych członków grupy. Wspierani przez uzbrojoną po zęby jednostkę realizacyjną KSP, weszli do mieszkań mężczyzn zamieszanych w kradzież range rovera. Zatrzymano trzy osoby. – 39-letni Daniel T., 38-letni Tomasz K. oraz 29-letni Adrian K. trafili do policyjnego aresztu – podkreśla asp. sztab. Mariusz Mrozek. Policjanci przypuszczają, że nie była to pierwsza kradzież luksusowego samochodu dokonana przez tę grupę w ostatnim czasie.

Mężczyźni usłyszeli zarzuty i trafili do aresztu. Daniel T. i Tomasz K. są podejrzani o kradzież i włamanie do samochodu, za co grozi im do 10 lat za kratami. Łukasz B. odpowie za paserstwo. Natomiast Adrian K. usłyszał zarzut związany z paserstwem forda mondeo. Sprawą kradzieży tego auta zajmuje się już policja.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.