Złodzieju, oddaj krzyż!

Parafianie z Otwocka zadają sobie pytanie: Gdzie jest krzyż?! Jakiś bezczelny rabuś ukradł go z rzeźby Chrystusa stojącej na wprost wiaduktu kolejowego niedaleko stacji kolejowej w Otwocku.

AGNIESZKA JASKULSKA

Złodzieje nie wiedzą, co to świętość! Pod koniec ub. r. bezczelni rabusie ukradli krzyż z rzeźby stojącej na wzniesieniu przy ul. Orlej w Otwocku. Na wprost wiaduktu kolejowego mieści się figura Chrystusa dźwigającego krzyż – to kopia rzeźby znajdującej się od 1858 r. na schodach kościoła Świętego Krzyża na Krakowskim Przedmieściu w Warszawie.

Złodzieje zadali sobie wiele trudu, aby ukraść duży krzyż z oświetlonej rzeźby. Teraz mieszkańcy zastanawiają się, gdzie on jest. W internecie pojawiło się wiele komentarzy, ale nie ruszyły one sumienia rabusiów. Do dzisiaj nikt nie wie, co się z nim stało. Sprawą jednak nie zajęła się policja, bo – jak tłumaczy asp. sztab. Sylwia Durlik z otwockiej komendy policji – nikt nie zgłosił kradzieży krzyża.

Właścicielem figury Chrystusa są mieszkańcy, a nie konkretna osoba. Nie była to jednak pierwsza kradzież krzyża.

 • ZK1 says:

  Figura Jezusa widać że była odnawiana, więc krzyż pewnie zdemontowali konserwatorzy, którzy pewnie badają, czy drewno z krzyża może być ponownie zamontowane. Ciekawe jak długo to będzie trwało? Ostatnio coraz częściej bada się drzewce z krzyża!

 • weda says:

  a gdzie monitoring, pewnie syny znanych bogaczów w otwocku to ukradli

 • Widocznie krzyz przeniesli do Warszawy

 • Jezus i tak nosi krzyż całe życie może mu ulżyli w tym cierpiniu .

 • Jacek Siennicki says:

  no tak, Chrystus powinien się pofatygować na komendę coby zgłosić, że go okradli i, jak sądzę, najlepiej by było, żeby złodzieje też się zgłosili, że to oni; wybór komendy dowolny – jej rola sprowadza się do ustalenie, kto ma umorzyć postępowanie…

5 thoughts on “Złodzieju, oddaj krzyż!”

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kontakt

05-400 OTWOCK, ul. Górna 9
tel./fax 22 710 12 10
tel. 22 710 0 999
e-mail: redakcja@linia.com.pl