Złodzieju, oddaj krzyż!

Parafianie z Otwocka zadają sobie pytanie: Gdzie jest krzyż?! Jakiś bezczelny rabuś ukradł go z rzeźby Chrystusa stojącej na wprost wiaduktu kolejowego niedaleko stacji kolejowej w Otwocku.

AGNIESZKA JASKULSKA

Złodzieje nie wiedzą, co to świętość! Pod koniec ub. r. bezczelni rabusie ukradli krzyż z rzeźby stojącej na wzniesieniu przy ul. Orlej w Otwocku. Na wprost wiaduktu kolejowego mieści się figura Chrystusa dźwigającego krzyż – to kopia rzeźby znajdującej się od 1858 r. na schodach kościoła Świętego Krzyża na Krakowskim Przedmieściu w Warszawie.

Złodzieje zadali sobie wiele trudu, aby ukraść duży krzyż z oświetlonej rzeźby. Teraz mieszkańcy zastanawiają się, gdzie on jest. W internecie pojawiło się wiele komentarzy, ale nie ruszyły one sumienia rabusiów. Do dzisiaj nikt nie wie, co się z nim stało. Sprawą jednak nie zajęła się policja, bo – jak tłumaczy asp. sztab. Sylwia Durlik z otwockiej komendy policji – nikt nie zgłosił kradzieży krzyża.

Właścicielem figury Chrystusa są mieszkańcy, a nie konkretna osoba. Nie była to jednak pierwsza kradzież krzyża.

5 responses to “Złodzieju, oddaj krzyż!

  1. no tak, Chrystus powinien się pofatygować na komendę coby zgłosić, że go okradli i, jak sądzę, najlepiej by było, żeby złodzieje też się zgłosili, że to oni; wybór komendy dowolny – jej rola sprowadza się do ustalenie, kto ma umorzyć postępowanie…

    Lubię to

  2. Figura Jezusa widać że była odnawiana, więc krzyż pewnie zdemontowali konserwatorzy, którzy pewnie badają, czy drewno z krzyża może być ponownie zamontowane. Ciekawe jak długo to będzie trwało? Ostatnio coraz częściej bada się drzewce z krzyża!

    Lubię to

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Facebook photo

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Google+ photo

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s