Z drogi, śledzie, prezydent jedzie!

Otwoccy urzędnicy, a zwłaszcza prezydent miasta, nie przejadą ulicami niezauważeni. Radni chcą, żeby ich służbowe samochody zostały oznakowane. Dzięki temu będzie wiadomo, kiedy i w jakich celach z nich korzystają.

ALEKSANDRA CZAJKOWSKA

passat-prezydenta

Za korzystanie z samochodów służbowych do celów prywatnych miejscy urzędnicy, w tym prezydent, płacą z własnej kieszeni. Ale otwoccy radni chcą, aby te pojazdy wyróżniały się na drodze i były łatwe do zidentyfikowania. Dlatego przyjęli stanowisko, w którym domagają się, aby prezydent oznakował pojazdy będące własnością miasta. Radni zostawili mu wolną rękę, jeśli chodzi o sposób zewnętrznego oznakowania karoserii, treść i wymiary umieszczonych napisów oraz wzór symbolu graficznego.

„W celu zwiększenia przejrzystości wykorzystywania samochodów, które są własnością miasta, rada miasta postanowiła zobowiązać prezydenta do podjęcia działań w tym kierunku” – czytamy w przyjętym 30 stycznia w drodze uchwały stanowisku. Ostateczny termin wykonania uchwały ustalono na 28 lutego br.

Sprawa dotyczy kilku pojazdów, bo auta straży miejskiej i OPWiK są oznakowane. W posiadaniu miasta są jeszcze: czerwona toyota yaris, prezydencki volkswagen passat oraz dwa samochody – jeden wykorzystywany przez oświatę miejską, a drugi przez Zarząd Gospodarki Mieszkaniowej.

Zapytaliśmy prezydenta, co sądzi o tym pomyśle. – To jest jeszcze temat do dyskusji. Nie wiem, czy to jest potrzebne, nie widziałem, żeby w innych gminach samochody były specjalnie oznakowane – mówi w rozmowie z „Linią” Zbigniew Szczepaniak. I dodaje, że podtekst podjętej przez radnych uchwały był inny, ale nie chciał nic więcej powiedzieć.

Na razie nie wiadomo, ile będzie kosztowało oznakowanie otwockiej „floty”. Jak sprawdziliśmy, w innych gminach i miastach, np. w Szczecinie, identyfikowanie służbowych aut urzędników jest praktykowane. Zazwyczaj na samochodzie widnieje herb gminy lub miasta.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.