Szczepaniak zwolnił dyrektora

Mirosław Andrasiak nie jest już dyrektorem Zarządu Gospodarki Mieszkaniowej (ZGM). Decyzją prezydenta Zbigniewa Szczepaniaka 2 lutego został zwolniony z tego stanowiska. Konkurs na nowego dyrektora ma być ogłoszony jeszcze w tym miesiącu.

ALEKSANDRA CZAJKOWSKA

Mirosław Andrasiak po 11 latach stracił pracę w ZGM
Mirosław Andrasiak po 11 latach stracił pracę w ZGM

Prezydent nie był zadowolony z pracy Mirosława Adrasiaka, z tego powodu chciał go zdegradować do stanowiska inspektora, które zajmował, zanim został dyrektorem Zarządu Gospodarki Mieszkaniowej. – ZGM powinien być organizacyjnie zdecydowanie lepiej prowadzony, dlatego podjąłem taką decyzję. Panu Andrasiakowi zaproponowałem przejście na inne stanowisko, nie skorzystał z tego, więc rozstaliśmy się – przyznaje w rozmowie z „Linią” Zbigniew Szczepaniak.

O samych powodach swojej decyzji mówi bardzo ogólnie. – Jeśli miałbym do pana Andrasiaka zasadnicze uwagi, które wiązałyby się z dyscypliną pracy, to byłoby to zwolnienie dyscyplinarne. Uważam, że można zdecydowanie lepiej prowadzić ZGM. Powinien on funkcjonować lepiej w wielu aspektach. Jego zadania nie były realizowane tak, jak tego oczekiwałem – dodaje. Na razie obowiązki dyrektora ZGM-u pełni Tomasz Grzanka, ale jak poinformował nas prezydent, jeszcze w lutym ma zostać ogłoszony konkurs na to stanowisko. – Myślę, że wybierzemy osobę, która sprosta naszym oczekiwaniom – zapewnia Szczepaniak.

Mirosław Andrasiak był dyrektorem ZGM-u od połowy 2006 roku. Zastąpił na tym stanowisku Antoniego Rędaszkę, który pożegnał się
z pracą po niekorzystnych wynikach kontroli zleconej przez ówczesnego prezydenta Otwocka Andrzeja Szaciłłę. Przed Andrasiakiem jeszcze trzymiesięczny okres wypowiedzenia, który rozpocznie się 1 marca. Próbowaliśmy skontaktować się z Andrasiakiem, ale na razie nie chce on komentować sprawy. O to, jakim był dyrektorem, zapytaliśmy Michała Banego, do niedawna wieloletniego pracownika ZGM-u, obecnie radnego miejskiego.

– Pozytywnie oceniam pracę Mirosława Andrasiaka. Do swoich obowiązków podchodził bardzo odpowiedzialnie. Znamy się od chłopięcych lat i wiem, że jest to człowiek uczciwy. Znałem prawie wszystkich dyrektorów ZGM-u i uważam, że on najbardziej przykładał się do swoich obowiązków i starał się jak najlepiej wykonywać swoją pracę. Jedyne, co można by zarzucić Andrasiakowi, to że starając się jak najlepiej wykonywać swoje obowiązki, przerzucał ciężar pracy na swoich podwładnych, co nie czyniło go popularnym wśród pracowników. Jeśli chodzi o decyzję prezydenta, to nic mnie już nie zaskoczy. Widziałem różne koleje losu kierowników jednostek budżetowych urzędu miasta, które toczyły się w dziwny sposób – ocenia w rozmowie
z „Linią” Michał Bany.

One thought on “Szczepaniak zwolnił dyrektora

  • 17 lutego 2017 o 17:48
    Permalink

    No patrz: a inni, np. taki Bany, awansuja……

    Odpowiedz

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.