Trzymamy kciuki za Piotra!

Pamiętacie Piotra Małkiewicza, młodego otwockiego wokalistę, który konsekwentnie realizuje swoje marzenie o śpiewaniu? Właśnie stoi przed życiową szansą, biorąc udział w krajowych eliminacjach do Eurowizji.

PRZEMEK SKOCZEK

piotr-malkiewicz-pol

O otwockim wokaliście zrobiło się głośno w 2013 roku, gdy wydał swój debiutancki singiel „Ty i ja”. Zainteresowało się nim wiele stacji radiowych, które dostrzegły w Piotrze potencjał i postanowiły mieć go w swojej bazie. Talent mieszkańca Otwocka zauważyła też poznańska wytwórnia MyMusic,
z którą podpisał kontrakt.

Od tego czasu intensywnie pracuje, wydając kolejne single. Najnowszy, zatytułowany „Pół”, niebawem będzie mieć swoją premierę. Tę właśnie piosenkę Piotr Małkiewicz zaśpiewa podczas eliminacji do Eurowizji. Można jej posłuchać na stronie http://www.dziennik-eurowizyjny.blog.pl. – To na razie demo. Będziemy robili poprawki, żeby podkreślić między innymi bit i smyczki. W niedzielę, 12 lutego widzimy się w studiu w Otwocku na nagraniu ostatecznej wersji wokalu. Arek Grochowski, z którym od dawna współpracuję, skomponował muzykę, tekst jest mój – opowiadał nam w ubiegły wtorek Piotr, gdy rozmawialiśmy o jego udziale w konkursie. – Pomysł na start w eliminacjach pojawił się spontanicznie, choć nie ukrywam, że jestem wielkim fanem Eurowizji. W ubiegłym roku byłem na widowni podczas eliminacji, kibicując Edycie Górniak. Miałem okazję poczuć ten klimat
i stwierdziłem, że warto zrobić taki krok. Zobaczymy, czego to będzie początek. Jest wielu debiutantów, więc to idealny moment, żeby dać szansę poznać się szerszej grupie odbiorców.

Dostaję bardzo dużo pozytywnych sygnałów, więc singiel zostanie wydany tak czy inaczej – dodaje.

Demo piosenki zostało wysłane do Telewizji Polskiej, a już w poniedziałek, 13 lutego zostanie ogłoszona lista osób wybranych do finałowego koncertu eliminacyjnego zaplanowanego na sobotę, 18 lutego. – Proszę o trzymanie za mnie kciuków najmocniej, jak się da, żebym mógł reprezentować Otwock na krajowych eliminacjach do Eurowizji. Jeśli się uda, o wynikach końcowych zadecydują jury i telewidzowie głosujący przez SMS-y, więc wtedy będę wdzięczny za każdy oddany na mnie głos – podkreśla Piotr Małkiewicz, a my przyłączamy się do tej prośby. Kto wie, może to on pojedzie na finał konkursu do Kijowa?

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.