Przeżyli czołówkę z łosiem

Cudem przeżyli ten wypadek! Kiedy przed ich forda wbiegł wielki łoś, kierowca i 12-letni chłopiec myśleli, że zginą. Zwierzę uderzyło w samochód, wybiło szybę i wpadło do środka auta, wbijając się w fotel pasażera. Łoś nie przeżył zderzenia.

AGNIESZKA JASKULSKA

Późnym wieczorem w piątek, 10 lutego mężczyzna i chłopiec jechali fordem na piaseczyńskich rejestracjach drogą wojewódzką nr 805 w kierunku Osiecka. 12-latek siedział na fotelu z tyłu auta. Tuż po godz. 20 na wysokości miejscowości Pogorzel doszło do makabrycznego wypadku. Z lasu wprost pod koła forda wybiegła samica łosia. Kierowca nie mógł już nic zrobić. Zwierzę z ogromnym impetem uderzyło w maskę, wybiło szybę i wpadło do środka, wbijając się w fotel pasażera. Mężczyzna i 12-latek zostali poważnie ranni. Zwierzę jeszcze przez kilka chwil żyło…

Na miejscu interweniowały służby. – Kierowca i dziecko mieli wielkie szczęście, że przeżyli zderzenie z łosiem, który ważył kilkaset kilogramów – mówi asp. sztab. Piotr Tabencki, który był na miejscu wypadku. St. asp. Maciej Łodygowski z komendy powiatowej PSP w Otwocku dodaje, że ford, który zderzył się z łosiem, został całkowicie zniszczony. – Zwierzę nie miało żadnych szans i nie przeżyło wypadku. Pomocy wymagały jednak osoby podróżujące autem – tłumaczy st. asp. Maciej Łodygowski z komendy powiatowej PSP w Otwocku. – Mężczyzna i chłopiec odnieśli poważne obrażenia głowy. Obydwaj trafili do szpitala – dodaje asp. sztab. Sylwia Durlik z Komendy Powiatowej Policji w Otwocku.

Leśniczy podkreślają, że takie nagłe spotkania na drodze mogą być bardzo niebezpieczne, i tłumaczą, że łoś jest ciężkim i wysokim zwierzęciem. W momencie, kiedy dochodzi do zderzenia, samochód podcina mu nogi i cały tułów łosia może wpaść do środka pojazdu.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.