Tuszowski nowym komendantem

Bryg. Krzysztof Tuszowski, który przez wiele lat był związany z otwocką strażą pożarną, awansował. Od 11 lutego pełni obowiązki komendanta powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Garwolinie.

AGNIESZKA JASKULSKA

tuszowski

Bryg. Tuszowski to doświadczony strażak. Z mundurem związany jest już od ponad 27 lat. Do tej pory był naczelnikiem Wydziału Operacyjnego PSP, Otwocku i przez ponad dekadę pełnił również funkcję oficera prasowego. Teraz ze smutkiem rozstaje się z otwocką strażą pożarną. Bryg. Tuszowski zakończył służbę w Otwocku i od 11 lutego pełni obowiązki komendanta powiatowego PSP w Garwolinie, którym dotychczas był st. bryg. Dariusz Sadkowski (po 37 latach pracy odszedł na emeryturę). W piątek, 10 lutego w siedzibie garwolińskiej straży pożarnej odbył się uroczysty apel.

Bryg. Krzysztof Tuszowski przyznaje: – Powołanie na stanowisko komendanta powiatowego w Garwolinie jest dla mnie dużym honorem, dumą i zaszczytem. Dziękuję za zaufanie, którym zostałem obdarzony. Mam nadzieję, że zdobyte doświadczenie pozwoli mi sprostać wszystkim wyzwaniom – przyznaje nowy komendant z Garwolina. I dodaje, że liczy nie tylko na dobrą współpracę z jednostką PSP i 102 jednostkami Ochotniczych Straży Pożarnych, ale również z 14 samorządami regionu garwolińskiego i innymi instytucjami. – Wszystko to w jednym celu – aby mieszkańcy powiatu czuli się bezpieczniej – podkreśla bryg. Tuszowski.

Redakcja „Linii Otwockiej” dziękuje bryg. Krzysztofowi Tuszowskiemu za dotychczasową współpracę. Gratulujemy również awansu i życzymy dalszych sukcesów zawodowych.

2 komentarze do “Tuszowski nowym komendantem

 • 21 lutego 2017 o 13:55
  Permalink

  Może mi ktoś wytłumaczy dlaczego oni w służbach mundurowych zawsze mają wąsy?

  Odpowiedz
  • 24 września 2017 o 09:11
   Permalink

   Już spieszę z odpowiedzią :):
   1.Na załączonym zdjęciu nie każdy z panów ma wąsy :).
   2.W przypadku pana Krzysztofa Tuszowskiego …no cóż, nosi je odkąd
   pamiętam -jest moim bratem ciotecznym, do tego bardzo fajnym;)

   Odpowiedz

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.