Tuszowski nowym komendantem

Bryg. Krzysztof Tuszowski, który przez wiele lat był związany z otwocką strażą pożarną, awansował. Od 11 lutego pełni obowiązki komendanta powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Garwolinie.

AGNIESZKA JASKULSKA

tuszowski

Bryg. Tuszowski to doświadczony strażak. Z mundurem związany jest już od ponad 27 lat. Do tej pory był naczelnikiem Wydziału Operacyjnego PSP, Otwocku i przez ponad dekadę pełnił również funkcję oficera prasowego. Teraz ze smutkiem rozstaje się z otwocką strażą pożarną. Bryg. Tuszowski zakończył służbę w Otwocku i od 11 lutego pełni obowiązki komendanta powiatowego PSP w Garwolinie, którym dotychczas był st. bryg. Dariusz Sadkowski (po 37 latach pracy odszedł na emeryturę). W piątek, 10 lutego w siedzibie garwolińskiej straży pożarnej odbył się uroczysty apel.

Bryg. Krzysztof Tuszowski przyznaje: – Powołanie na stanowisko komendanta powiatowego w Garwolinie jest dla mnie dużym honorem, dumą i zaszczytem. Dziękuję za zaufanie, którym zostałem obdarzony. Mam nadzieję, że zdobyte doświadczenie pozwoli mi sprostać wszystkim wyzwaniom – przyznaje nowy komendant z Garwolina. I dodaje, że liczy nie tylko na dobrą współpracę z jednostką PSP i 102 jednostkami Ochotniczych Straży Pożarnych, ale również z 14 samorządami regionu garwolińskiego i innymi instytucjami. – Wszystko to w jednym celu – aby mieszkańcy powiatu czuli się bezpieczniej – podkreśla bryg. Tuszowski.

Redakcja „Linii Otwockiej” dziękuje bryg. Krzysztofowi Tuszowskiemu za dotychczasową współpracę. Gratulujemy również awansu i życzymy dalszych sukcesów zawodowych.

 • Ada says:

  Może mi ktoś wytłumaczy dlaczego oni w służbach mundurowych zawsze mają wąsy?

  • Mona says:

   Już spieszę z odpowiedzią :):
   1.Na załączonym zdjęciu nie każdy z panów ma wąsy :).
   2.W przypadku pana Krzysztofa Tuszowskiego …no cóż, nosi je odkąd
   pamiętam -jest moim bratem ciotecznym, do tego bardzo fajnym;)

2 thoughts on “Tuszowski nowym komendantem”

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kontakt

05-400 OTWOCK, ul. Górna 9
tel./fax 22 710 12 10
tel. 22 710 0 999
e-mail: redakcja@linia.com.pl