Rozwieją wątpliwości

Burmistrz Karczewa zaprasza wszystkich zainteresowanych rodziców na spotkanie poświęcone wprowadzeniu reformy oświaty. Odbędzie się ono w najbliższy wtorek, 28 lutego o godz.18 w sali nr 11 budynku urzędu miasta.

reforma

SYLWIA WYSOCKA

W Karczewie to rodzice mają zdecydować, czy dzieci mieszkające w obwodzie nowej szkoły pozostaną w dotychczasowej placówce, czy przejdą do klas utworzonych w Szkole Podstawowej nr 1 (wyjątkiem są pierwszoklasiści, którzy obligatoryjnie pójdą do placówki w swoim rejonie).

Na wtorkowym spotkaniu będą mieli okazję dowiedzieć się, jakie są zalety poszczególnych rozwiązań. Zostaną przedstawione założenia i oferta nowej Szkoły Podstawowej Nr 1 w Karczewie, która będzie mieściła się w budynku gimnazjum. W spotkaniu będą uczestniczyć władze gminy, które odpowiedzą na wszystkie pytania związane z planowanymi zmianami, a nauczyciele gimnazjum zaprezentują założenia swojej przyszłej pracy z uczniami w nowej podstawówce.

Przy okazji wyjaśniamy, że do artykułu o wprowadzeniu reformy w Karczewie, który ukazał się w poprzednim numerze „LO”, wkradł się czeski błąd. Nauczyciele i pracownicy wygaszanego gimnazjum staną się nauczycielami i pracownikami Szkoły Podstawowej Nr 1 nie „do”, ale „od” 1 września 2017 r.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.