Naprawili to, co…

Wystarczyły szczere chęci i trochę dobrej woli. Dzięki naszej interwencji fragment chodnika za przystankiem autobusowym przy ul. Andriollego nie jest już zagrodzony. Piesi znów mogą korzystać tam z chodnika.

ch1

ALEKSANDRA CZAJKOWSKA

Od ponad miesiąca fragment chodnika obok dawnej zieleni miejskiej przy ul. Andriollego, który prowadzi do cmentarza, był zagrodzony taśmami. Nie było jak tamtędy przejść. Chodnikowe płytki zostały zdjęte z powodu awarii wodociągu.

Awaria została usunięta, ale chodnika nie naprawiono. „Linia” zgłosiła sprawę naczelnikowi wydziału gospodarki komunalnej w urzędzie miasta Andrzejowi Hałaczkiewiczowi, który skontaktował się z Otwockim Przedsiębiorstwem Wodociągów i Kanalizacji. Minął zaledwie dzień, a pracownicy OPWiK ułożyli chodnik z powrotem. – Wcześniej nie mogli tego naprawić ze względu na warunki atmosferyczne, które uniemożliwiały położenie płytek. Teraz chodnik został przywrócony. Niewykluczone, że trzeba będzie tu jeszcze wrócić, bo jeśli ziemia jest mocno zmarznięta pod spodem, być może płytki delikatnie „siądą” – wyjaśnia naczelnik.

W imieniu pieszych, którzy chodzą tamtędy nie tylko na cmentarz, dziękujemy za szybką reakcję!

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.