Plusy wciąż przed minusami

Tak jak pisaliśmy w styczniu, zmniejszony budżet Otwockiego Centrum Kultury zmusił kierownictwo „Jaracza” do zweryfikowania bogatych planów. Wiele wydarzeń zostało odwołanych, ale i tak w najbliższych tygodniach będzie się sporo działo.

PRZEMEK SKOCZEK

Wielkie oczekiwania, nadzieje i plany zderzyły się z niełatwą otwocką rzeczywistością. Braki w miejskiej kasie odczuje na pewno kultura, a przede wszystkim repertuar Teatru im. Jaracza.

Jeden na cztery

Z czterech szykowanych w najbliższym czasie dużych wydarzeń z udziałem gwiazd aż trzy zostały odwołane. Są to: koncert Andrzeja Piasecznego (planowany na 24 marca), spektakl Teatru Capitol „Szach-Mat” m.in. z Markiem Siudymem, Kacprem Kuszewskim, Maciejem Damięckim i Joanną Żółkowską w rolach głównych (29 kwietnia) oraz najnowszy show kabaretu Hrabi (miał się odbyć 18 maja).

Na pocieszenie została nam na szczęście prawdziwa rozrywkowa bomba najwyższego gatunku – występ Grupy MoCarta, która przyjedzie do nas już 8 kwietnia. Dlaczego akurat te gwiazdy udało się utrzymać na firmamencie kulturalnego programu OCK? Nie bez znaczenia jest zapewne fakt, że jednym z filarów znakomitego kwartetu jest otwocczanin Bolek Błaszczyk, sam współpracujący z „Jaraczem”. Przypominam, że jest on autorem muzyki do spektaklu „Dom na granicy” według Sławomira Mrożka.

Grupa MoCarta jest uwielbiana od Chicago po Pekin, także w Otwocku ma wielu fanów i spodziewając się dużego zainteresowania, 8 kwietnia zaplanowano aż dwa występy: o godz. 17.30 i o godz. 20. Sprzedaż biletów w cenie 50 zł rozpocznie się w najbliższą środę, 1 marca. Sugerujemy nie zwlekać z ich zakupem zbyt długo.

Poza zapowiadanymi wcześniej atrakcjami są dwie niespodzianki. To koncert Andrzeja Rosiewicza 8 marca (więcej na str. 32) oraz spotkanie z irlandzką muzyką, śpiewem i tańcem na Dzień Świętego Patryka, 19 marca.

Święto Melpomeny
W teatrze wciąż dzieje się bardzo dużo i cieszy myśl, że jesteśmy w stanie zapewnić tak bogaty program własnymi, lokalnymi siłami, tzn. bez ponoszenia dużych kosztów. Wszystkie marcowe weekendy są szczelnie wypełnione. Już w najbliższy odbędzie się spektakl dla dzieci „Szelmostwa Lisa Witalisa” (więcej na str. 32), a tydzień później zostanie zagrany „Dom na granicy” (12 marca), oba w reżyserii Krzysztofa Czekajewskiego. Kolejny weekend to okazja, aby zobaczyć „Wieczór z Levinem” w reżyserii Fabiana Kocięckiego (17 marca) i komedię „Czego nie widać” Wiązowskiego Teatru Muzycznego prowadzonego przez Artura Niedziółkę (18 marca).

Od piątku do niedzieli, 24-26 marca będziemy świętować II edycję Otwockich Dni Teatru, które obchodzimy przy okazji przypadającego na 27 marca Międzynarodowego Dnia Teatru. W tych dniach grane będą: spektakl dla dzieci „Mały strażak” Tadeusza Hankiewicza i komedia „Pan Damazy” w reżyserii Edwarda Garwolińskiego (oba 24 marca), przedstawienie dla dzieci „Przyszło zdrowie do lekarza” przygotowane przez Małgorzatę Malesę i grupę teatralną z Klubu Mlądz, kolejny przebój Wiązowskiego Teatru Muzycznego – „Skrzypek na dachu” oraz „Wieczór z Levinem” (wszystkie trzy 25 marca). Niedzielę zakończymy komedią Krzysztofa Czekajewskiego „Para nie do pary” oraz uroczystą premierą spektaklu „Tutam” według Bogusława Schaeffera wyreżyserowanego przez Tadeusza Hankiewicza.

„Wieczór z Levinem” będzie jeszcze wystawiony 31 marca. Jak widać, dla miłośników Melpomeny będzie to bardzo intensywny miesiąc. Sprzedaż biletów na wszystkie opisane wyżej wydarzenia rozpoczyna się 1 marca. Do zobaczenia w teatrze!

2 komentarze do “Plusy wciąż przed minusami

 • 10 marca 2017 o 19:50
  Permalink

  Show kabaret „Hrabi” – no, ta tzw.placówka to naprawde „centrum kultury”. Jaka wiocha – takie bazarowiska. 🙂

  Odpowiedz
 • 10 marca 2017 o 19:52
  Permalink

  „Sprzedaż biletów w cenie 50 zł” – Mysle, ze na OTW to jednak za drogo.

  Odpowiedz

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.