HopStop w Falenicy

To już pewne! W Wawrze powstanie kolejna galeria handlowa. U zbiegu ulic Bysławskiej i Mozaikowej zostanie wybudowane centrum handlowe sieci HopStop.

MATEUSZ JAKUBIEC

Galeria ma powstać w Falenicy przy pętli autobusowej i niedaleko stacji PKP. Jest to przemysłowa część Wawra. W okolicy działa wytwórnia betonu i składu materiałów budowlanych. W parterowym budynku centrum handlowego znajdzie się 6,5 tys. m kw. powierzchni dla sklepów. Jest to dwa razy mniej niż w galerii Ferio Wawer, która powstała w Międzylesiu.

Na terenie HopStop powstanie również ogólnodostępny parking naziemny dla 225 samochodów, z czego sześć miejsc przewidziano dla osób niepełnosprawnych. Obok będzie również stacja benzynowa. – W galerii przewidziano powierzchnię m.in. dla supermarketu, sklepów z RTV i AGD, drogerii, apteki, sieciowych sklepów odzieżowych i obuwniczych oraz lokalnych najemców – tłumaczy inwestor Katharsis Development. HopStop jest marką polskiej sieci centrów handlowych typu convenience, czyli małych galerii poza dużymi miastami. – Pierwszy obiekt HopStop powstał w Radomiu, teraz kolejne zostaną otwarte się w Warszawie, Siedlcach, Ostrowie Wielkopolskim i Zamościu – zapewnia inwestor.

Do niedawna przyszłość budowy galerii przy ul. Bysławskiej stała pod znakiem zapytania. Burmistrz Wawra Łukasz Jeziorski w sierpniu ubiegłego roku odmówił wydania pozwolenia na budowę. Tłumaczył, że inwestycja jest sprzeczna z planem zagospodarowania i że teren jest przeznaczony do celów produkcyjnych, a nie na obiekty handlowe. Jednak sama autorka tego planu, Barbara Złotowska, wytknęła, że jego dokładny zapis brzmi: „tereny produkcyjne do adaptacji”. Tak więc dokument wskazuje, że funkcją preferowaną na tej działce jest przemysł, ale dopuszczono także inne funkcje. Jednak burmistrz miał inne zdanie i nie zgodził się na budowę galerii. Od tej decyzji odwołał się inwestor. Finalnie sprawa trafiła do wojewody mazowieckiego. Uznał on argumentację autorki planu i niedawno uchylił decyzję burmistrza, nakazując jednocześnie rozpatrzenie sprawy jeszcze raz. Władze dzielnicy ponownie nie zgodziły się na budowę galerii. W efekcie sprawa trafiła do Wydziału Architektury i Budownictwa dla Dzielnicy Włochy. Ten pod koniec 2016 r. wydał zgodę na budowę centrum handlowego.

Prace przy HopStop Falenica mają ruszyć już za kilka miesięcy i jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to pierwsi klienci odwiedzą parterową galerię jeszcze w tym roku.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.