Olszowa będzie jak nowa

Trudno byłoby znaleźć mieszkańca, który choć raz nie wpadł w dziurę na ul. Olszowej… Zarówno kierowcy, jak i piesi musieli długo czekać na poprawę stanu drogi i chodnika. Ale wreszcie się doczekali. Remont skończy się najpóźniej w połowie kwietnia.

ALEKSANDRA CZAJKOWSKA

Ul. Olszową, która łączy ul. Przewoską z ul. Batorego, przejeżdża codziennie kilkaset pojazdów, w tym autobusy. Ruch jest tam duży. Na szczęście remont chodnika dobiega już końca. Oprócz wymiany płytek powstał wąski pas zieleni między chodnikiem a krawężnikiem. Nie uszło to uwadze naszych Czytelników. Zwrócili się oni do nas z prośbą o sprawdzenie, czy to spowoduje, że autobusy na Olszowej nie będą mogły się teraz minąć, bo ulica została podobno zwężona.

Jak dowiedzieliśmy się w wydziale inwestycji urzędu miasta, który nadzoruje prace, szerokość jezdni będzie taka sama jak przed remontem. Została tylko przesunięta oś jezdni, bo poszerzono chodnik. – Wąski pas zieleni między chodnikiem a krawężnikiem poprawi nieprawidłową sytuację, jaka miała tu miejsce. Chodzi o prostopadłość włączenia ul. Olszowej w ul. Batorego. W tej chwili Olszowa jest włączona pod skosem. Ta zmiana ułatwi autobusom skręcanie – wyjaśnia Anna Gut, naczelnik wydziału inwestycji.

Wykonawca ma zakończyć prace najpóźniej do połowy kwietnia. – Mam nadzieję, że uda się to zrobić wcześniej, ale to już zależy od pogody – dodaje naczelniczka. Po wyremontowaniu chodnika na jezdni zostanie położony nowy asfalt. Ale to nie koniec prac. – Przetarg, który ogłoszono, jak dowiedzieliśmy się, nie przewidywał odwodnienia na tej ulicy oraz poprawy nośności jezdni. Podczas sesji 2 marca jako rada miasta przesunęliśmy dodatkowe 67 tys. zł, aby w ramach prowadzonych prac wykonać takie odwodnienie. Zostanie też wzmocniona konstrukcja drogi za pomocą siatki
– mówi przewodniczący rady miasta Jarosław Margielski.  Na razie koszt remontu wynosi 280 tys. zł.

6 responses to “Olszowa będzie jak nowa

 1. Jeżdżę tam codziennie i muszę skręcać z ulicy Przewoskiej we Wronią ulica została tak zwężona, że dwa samochody nie mogą minąć na Wroniej nie wiem kto to zaprojektował ale głupota ludzka nie ma granic nie wiem skąd takie zadowolenie osoby piszącej ten artykuł zapraszam na obejrzenie a dopiero potem hura optymizm

  Lubię

 2. Pani naczelnik chwali się, że to przesunięcie ułatwi skręt z Batorego, ale nie wspomina nic o tym, że przy ulicy Przewoskiej chodnik został tak wypuszczony wgłąb ul. Olszowej, że kierowcy skręcający w Przewoską muszą wypuszczać autobus ogromnym łukiem na przeciwny pas ruchu. Zrobili jeszcze gorzej niż było.

  Lubię

 3. Dlaczego wiekszość postronnych osob na pretensje do wykonawcy a nie do projektanta czy urzedu miasta ktory zleca wykonanie takich prac.

  Lubię

  • chcemy normalnego projektowania z głową zapraszam wszystkich żeby zobaczyli jak wygląda wjazd w ulicę Wronią z Przewoskiej szczególnie kiedy jeden samochód czeka na skręt z Wroniej w Przewoską, nie ma szans aby dwa samochody teraz minęły się

   Lubię

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Log Out / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Log Out / Zmień )

Facebook photo

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Log Out / Zmień )

Google+ photo

Komentujesz korzystając z konta Google+. Log Out / Zmień )

Connecting to %s