Zaprojektują tanie mieszkania

W tym roku ma być gotowy projekt 60 mieszkań komunalnych. Inwestycja powstanie przy ul. Kochanowskiego. Pierwsi lokatorzy będą mogli wprowadzić się do mieszkań już za dwa lata.

ALEKSANDRA CZAJKOWSKA

Zgodnie z Wieloletnim Programem Gospodarowania Mieszkaniowym Zasobem Gminy na lata 2016-2021 plan na ten rok zakłada wykonanie projektu budowy mieszkań komunalnych. Ma on kosztować 100 tys. zł. Władze miasta rozważały trzy lokalizacje dla tej inwestycji: na osiedlu Ługi, przy ul. Marszałkowskiej i przy ul. Kochanowskiego (w sąsiedztwie miejskiego przedszkola). Po przeprowadzeniu analiz prezydent zaproponował tę trzecią opcję. Działka jest tam pusta, a teren uzbrojony, co daje możliwość szybszej realizacji inwestycji.

Na sesji 2 marca rada miasta zgodnie z wnioskiem prezydenta przeznaczyła 100 tys. zł na przygotowanie projektu 60 lokali komunalnych. Nie wiadomo jeszcze, czy powstaną one w jednym budynku, czy w dwóch – będzie to zależało od powierzchni mieszkań. Za rok trzeba będzie zabezpieczyć w budżecie pieniądze na ich budowę. Według Wieloletniej Prognozy Finansowej Miasta ma to być kwota 3,5 mln zł.

60 mieszkań to kropla w morzu potrzeb. Lista oczekujących w Ot-wocku na mieszkanie od gminy jest bardzo długa. Obecnie miasto dysponuje 1855 lokalami o bardzo różnym standardzie. Niemal 70 proc. z nich znajduje się w budynkach, które powstały w latach 1918-1944 i wymagają remontu.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.