Boski harpagan

Przed rokiem był sukces, więc mamy kontynuację. Już 7 kwietnia po raz drugi w Otwocku odbędzie się Ekstremalna Droga Krzyżowa. To ponad 40-kilometrowa nocna wędrówka w milczeniu, mająca być ćwiczeniem fizycznym i duchowym.

PRZEMEK SKOCZEK

Ekstremalna Droga Krzyżowa to wyzwanie, z którym uczestnicy muszą zmierzyć się w milczeniu, zdani wyłącznie na siebie i własne siły. Dostają do ręki mapę i rozważania – 14 stacji męki Jezusa. Doświadczają bólu, zmęczenia, ale dzięki temu sprawdzają swoje granice. W tym roku tematem przewodnim będzie „Droga przełomu”. Teksty zostały napisane przez osoby świeckie, zgromadzone w duszpasterstwie Wspólnota Indywidualności Otwartych prowadzonym przez ks. Jacka Stryczka „Wiosnę” – twórcę Szlachetnej Paczki.

– Naszą wyprawę rozpoczniemy w piątkowy wieczór, 7 kwietnia mszą świętą w kościele pw. Zesłania Ducha Świętego przy ul. Żeromskiego 6 (pallotyni). W tym roku w Otwocku powstaną dwie trasy Ekstremalnej Drogi Krzyżowej: taka jak w ubiegłym roku do Łaskarzewa (ok. 51 km) oraz trasa-pętla o długości ok. 40 km, zaczynająca i kończąca się w Otwocku. Dlaczego stworzyliśmy trasę krótszą? Z ok. 150 osób, które wyruszyły rok temu, prawie 40 uczestników nie dotarło do celu.

Wychodząc naprzeciw tym osobom, delikatnie obniżamy im poprzeczkę – wyjaśnia Mateusz Kubiak, lider EDK w Otwocku. Zapisy rozpoczęły się 11 marca na stronie http://www.edk.org.pl. Kontakt do organizatora: tel. 663 428 877, e-mail: otwock.edk@gmail.com.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.