Nocny kurs do Karczewa

Radni nie ustają w staraniach o uruchomienie nocnych połączeń komunikacyjnych ze stolicą. Właśnie wystosowali pismo do zarządu Minibusa o wprowadzenie dodatkowego kursu. Autobus miałby wyruszać z Warszawy do Karczewa o pierwszej w nocy.

SYLWIA WYSOCKA

Mimo że od czasu likwidacji nocnych autobusów z Warszawy do Karczewa słyszymy od przewoźników, że takie przejazdy nie są opłacalne, bo niewiele osób z nich korzysta, stale dostaję sygnały, że nocne kursy są potrzebne. Mieszkańcy deklarują, że korzystaliby z nich, i proszą o interwencję w tej sprawie – mówi w rozmowie z „Linią” radny Michał Rudzki. Dlatego na początku marca wraz z radnym Mateuszem Stanaszkiem zwrócił się do zarządu Minibusa z prośbą o wprowadzenie przez największego prywatnego przewoźnika dodatkowego połączenia ze stolicy do Karczewa o pierwszej w nocy. „Mieszkańcy chętnie korzystaliby z takiego kursu. Wielu z nich pracuje w stolicy jako kelnerzy, kucharze, pracownicy lotnisk” – piszą radni. I przekonują: „W sytuacji wykorzystania małego autobusu uruchomienie takiego połączenia byłoby z korzyścią zarówno dla mieszkańców, jak i dla firmy Minibus”.

W ramach wsparcia przedsięwzięcia radni zobowiązują się do szerokiego rozpropagowania informacji o dodatkowym kursie w bezpośrednich listach do mieszkańców i na portalach społecznościowych. Taka propozycja to jednak za mało dla właścicieli Minibusa. Jak powiedzieli nam w rozmowie telefonicznej przedstawiciele firmy, temat nocnych kursów wraca od dłuższego czasu, ale ich stanowisko w tej sprawie   nie zmienia się. Nocne kursy siedem dni w tygodniu nie są opłacalne, a firma nie chce do nich dokładać. Tym bardziej że nocna przerwa w kursach trwa tylko cztery godziny, bo ostatni autobus wyrusza z Warszawy o północy, a pierwszy wyjeżdża z Karczewa do stolicy ok. godziny czwartej rano.

– Nie sądzimy, żebyśmy na wprowadzaniu takich połączeń wyszli nawet na zero, dlatego jeśli jakaś gmina czy gminy wspólnie proponują takie rozwiązanie, jesteśmy gotowi do rozmów na temat współfinansowania przewozu mieszkańców – mówią przedstawiciele Minibusa.

– Poczekamy na oficjalną odpowiedź od zarządu firmy – komentuje radny Rudzki. – Nie prosimy o wprowadzenie nocnych kursów, tylko o uruchomienie jednego dodatkowego połączenia dla osób, które kończąc pracę o północy, nie zdążają na ostatni autobus i są zmuszone czekać do rana na kolejny. Jeśli nie będzie dobrej woli ze strony tej firmy przewozowej, będziemy szukać innych rozwiązań – zapowiada radny.

Radny Mateusz Stanaszek zwraca się z apelem do osób, które popierają pomysł wprowadzenia dodatkowego nocnego kursu, o wysyłanie e-maili z poparciem inicjatywy na adres: minibus@minibus.com.pl

  • Maciej Olszewski says:

    Jestem za!

One thought on “Nocny kurs do Karczewa”

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kontakt

05-400 OTWOCK, ul. Górna 9
tel./fax 22 710 12 10
tel. 22 710 0 999
e-mail: redakcja@linia.com.pl