Przymiarki do Centrum Kultury i Sportu

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji razem z Otwockim Centrum Kultury jako kompleksowa jednostka urzędu miasta? Trwają ostatnie prace nad projektem uchwały w tej sprawie.

ALEKSANDRA CZAJKOWSKA

Od dawna mówi się, że w Otwocku powstanie Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji. Radni w ubiegłym roku przeszli od słów do czynów i na jednej z komisji zaprezentowali projekt uchwały w sprawie powołania nowego zakładu budżetowego miasta, czyli MOSiR-u. Od tego czasu do teraz nastąpiły pewne zmiany. Realne jest połączenie dwóch jednostek – planowanego MOSiR-u z Otwockim Centrum Kultury (OCK), tak żeby powstało Centrum Kultury i Sportu. – To jest bardzo istotny problem. Trzeba kompleksowo popatrzeć na budżet jednej i planowanej drugiej jednostki – mówił na komisji kultury, sportu i turystyki przewodniczący rady miasta Jarosław Margielski. Przewodniczący tej komisji radny Jarosław Łakomski motywuje wszystkich członków, aby jak najszybciej usiedli do tych prac, bo jest to sprawa niecierpiąca zwłoki.

Obecni na komisji p.o. dyrektora OCK Sebastian Rakowski i naczelnik wydziału kultury, sportu i promocji w urzędzie miasta Andrzej Wysoczański na wieść o połączeniu przyszłego MOSiR-u z OCK nie kryli zdziwienia. Zażartowali nawet, że można jeszcze do tego dołączyć bibliotekę miejską. – Do tej pory nikt z nami na ten temat nie rozmawiał – zwrócili uwagę. Na co usłyszeli od radnych, że takie rozmowy odbędą się, gdy będzie już gotowa propozycja.

Szersza dyskusja na ten temat dopiero przed nami. Pytań jest dużo, m.in. o to, kto miałby pokierować takim centrum. Nieuporządkowane są też sprawy własności terenu Otwockiego Klubu Sportowego. Miasto dysponuje obecnie boiskiem „Orlik” i dużym boiskiem przy ul. Karczewskiej. A przecież były plany, aby swoją docelową działalnością MOSiR objął także tereny, które obecnie są w użytkowaniu wieczystym OKS-u.

Z drugiej strony w ubiegłym roku Stowarzyszenie Niepełnosprawnych „Start” złożył miastu ofertę sprzedania swoich udziałów. Na razie oficjalnie prezydent nie podjął tematu.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.