Dzień Mody w „Nukleoniku”

Moda potrafi zaskakiwać! Tak samo jak uczniowie Zespołu Szkół nr 2 w Otwocku. Po raz kolejny przedstawili autorskie projekty stylizacji na miarę XXII wieku.

AGNIESZKA JASKULSKA

Światowa moda coraz chętniej sięga po projekty społeczne. Takie talenty często rodzą się w szkole pod skrzydłami kreatywnych nauczycieli. W czwartek, 16 marca w Zespole Szkół nr 2 w Otwocku odbył się Fashion Day! (z ang. dzień mody). Pokaz uczestników konkursu sztuki fryzjerskiej „Moda XXII wieku” zorganizowano w stylu Fashion Week, podczas którego prezentowane są światowe trendy w modzie. Szkolni projektanci wykazali się niezwykłą kreatywnością, przedstawiając zarówno nowatorskie fryzury, jak i pełną stylizację modelek i modeli. Nad całym przedsięwzięciem czuwały m.in. Eliza Kaniewska i Ewa Sójka, nauczycielki przedmiotów zawodowych.

Młodzi projektanci z trzecich i czwartych klas „Nukleonika” zaproponowali awangardowe, zaskakujące i wzbudzające emocje stylizacje. Na wybiegu modelki prezentowały klasykę, która przeplatała się z ekstrawagancją, egzotyką, modą codzienną, a nawet mrocznymi stylizacjami. Podczas pokazu uczniowie zaprezentowali również nowatorskie, subtelne i wyrafinowane fryzury, które być może kiedyś staną się popularne w salonach fryzjerskich i na ulicach. Według młodych stylistów makijaż w przyszłości nie będzie ograniczał się wyłącznie do tuszu do rzęs i czerwonej szminki, ale pojawi się… na połowie twarzy! Ich propozycje często były teatralne, zdominowane przez dekonstrukcję i asymetrię. Projektanci wykonali je własnoręcznie i wcale nie ograniczali się do klasycznych rozwiązań.

Na to wszystko zwracało uwagę jury, które oceniało każdy drobiazg stylizacji i pomysłowość ich autorów. Konkurs „Moda XXII wieku” wygrała Paula Michałowska z klasy 4e. Jej modelką była Dagmara Mazek.

– Jestem zaskoczona. Zaprojektowałam całą stylizację sama, bo to moja życiowa pasja i chciałabym związać z nią swoją karierę zawodową – tłumaczy Paula. Co było najtrudniejsze w przygotowaniu stylizacji? – Uszycie tiulowej, białej spódnicy. Zużyłam na nią prawie pięć metrów materiału, który nie jest łatwy w obróbce na maszynie do szycia. Równie trudnym zadaniem okazało się wykonanie ronda kapelusza, który został ułożony z włosów mojej modelki – podkreśla szkolna projektantka. Gratulujemy kreatywności!

Zwycięscy projektanci:

  • 1. Paula Michałowska z klasy 4e,
  • 2. Anna Trzaskowska z klasy 3e,
  • 3. Karolina Trzaskowska z klasy 3e.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.