Wrócimy za rok!

25 tys. zł udało się zebrać podczas czwartej edycji koncertu „Nauczyciele dzieciom”. Te pieniądze pomogą w zakupie sprzętu rehabilitacyjnego, usprawniającego i rekreacyjnego dla Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 1 przy ul. Konopnickiej w Otwocku.

PRZEMEK SKOCZEK

Z uporem maniaka będę powtarzał, że te koncerty organizowane z inicjatywy nauczycieli, angażujące też rodziców, dzieci i coraz liczniejszych przyjaciół placówki należą do najradośniejszych w Otwocku. Atmosfera jest tam po prostu kapitalna, żadnych usztywniających klimatów, niepotrzebnej powagi, konwenansów – luz, dobra zabawa, wspaniała rozrywka z muzyką, tańcem i oczywiście licytacjami, które dzielnie wspierała Miss Ziemi Otwockiej Magdalena Kot. A wszystko to polane solidną porcją żartów. Wiem, nie jestem obiektywny, ponieważ w tym roku miałem przyjemność poprowadzić cały koncert, ale niech mnie kule biją, jeśli koloryzuję.

Wielka, mała Margaret
W tym roku o uśmiechy na twarzach publiczności zadbała przede wszystkim Margaret, która pojawiła się z zespołem (a w jego składzie jest m.in. otwocczanin, basista Michał Grott) i dała porywający koncert. A potem przez blisko półtorej godziny podpisywała fanom zdjęcia i płyty oraz pozowała do wspólnych zdjęć. Wielka dziewczyna, choć filigranowa.

Podczas blisko pięciogodzinnego koncertu motywem przewodnim była wizyta w SPA, a w rolę gospodyni wcieliła się Agnieszka Partyka, właścicielka Vanity House of Beauty w Otwocku. Wystąpiło wielu świetnych artystów, w większości amatorów, ale trzymających wysoki poziom. Popisy taneczne dali: grupa 4 Active Studio Team z Otwocka, szkolny zespół HIT, młode duety – Agata Gardzielewska i Marcin Czwajkowski oraz Milena Solińska i Mateusz Łukaszewicz. Turbodoładowany pokaz fit and jump, czyli gimnastyki na trampolinach, dały dziewczyny z klubu fitness Imperium pod wodzą Oli Domańskiej. W skeczu „SPA” publiczność bawiły: Jolanta Broda, Agnieszka Gajewska, Matylda Szostak, Maciek Tomaszewski i moja skromna osoba. Śpiewem wzruszały: Kinga Głogowska, Jola Wilk i Bogusia Cieślak, którym akompaniował Maciej Bielecki.

Samolot na scenie
Oczywiście dwoili się i troili tytułowi nauczyciele. Wykonali piosenkę otwarcia, taniec z walizkami (chwilę po tym, jak wysiedli na scenie z samolotu!), kulminacyjny show inspirowany filmem „Dirty dancing” oraz finałowy song. Panowie wcielili się też w członków chóru Gregorianie i wykonali piosenkę „Ameno” z repertuaru zespołu Enigma. Wymieniamy wszystkich z tej wesołej kompanii: Eliza Trzcińska-Przybysz, Magdalena Solińska, Małgorzata Domańska, Renata Demiańczuk, Małgorzata Wojda-Wołek, Marta Szostak, Sylwia Kozłowska, Marta Ostrowska, Iwona Wyrwas, Justyna Ćmoch, Dariusz Prus, Artur Basek, Konrad Wyrwas, Krzysztof Wawrzyniak Piotr Musiejko, Szymon Saramak, Igor Podeszwiński, Agnieszka Czernicka, Robert Czerniecki, Bogusława Cieślak, Anna Rżewska, Małgorzata Bartman, Dorota Kowalik, Renata Stanisławczyk i Tomasz Celiński oraz Jakub i Marek Wyrwas. Wielkie ukłony należą się choreografom, którzy sprawili, że wszystkie pokazy wypadły znakomicie. Są to: Magdalena Solińska i Małgorzata Domańska oraz niezastąpiony Leszek Laskowski.

Na koniec zagrała nowa młodzieżowa orkiestra dęta Wczorajsi z wokalistką Gabrysią Stanisławczyk, która skrzyknęła się specjalnie na tę okazję, ale grać będzie dalej, więc jeszcze o niej usłyszymy. Na koniec porcję wzruszeń zaserwowała uczestnikom grupa Fanaberia z Magdą „Leną Uzi” Łuczak na czele. Cała sala wraz z nimi śpiewała „Ale to już było i nie wróci więcej” Maryli Rodowicz, ale ja – choć śpiewałem ze wszystkimi – wiedziałem, że jednak wróci. Dokładnie za rok.

Podziękowania:

  • Za organizację Koncertu – Komitetowi Społecznemu Nauczyciele Dzieciom – przedstawicielom: Renacie Demiańczuk, Sylwii Kozłowskiej oraz OSW Nr 1 w Otwocku pod przewodnictwem Pani Elizy Trzcińskiej-Przybysz – dyrektora ośrodka. Nauczycielom i pracownikom szkoły za pomoc logistyczną, drużynie wolontariatu z OSW Nr 1 z Marzeną Ukleją. Za opiekę artystyczną i przygotowanie wokalne Emilowi Zwolińskiemu. Za akustykę Przemysławowi Gręzakowi i jego ekipie: Dominikowi Gręzakowi, Michałowi Piętce i Konradowi Pstrzochowi. Prowadzącemu Przemkowi Skoczkowi. Specjalne podziękowania dla Pana Dariusza Piętki i Michała Grota za pomoc w organizacji występu Margaret. Wszystkim gwiazdom i artystom, straży miejskiej pod przewodnictwem Dariusza Sokoła, firmie Shelter Waldemara Janczuka, Michałowi Witkowskiemu z Komendy Głównej Policji, firmie Falk pod przewodnictwem Mateusza Tratkiewicza. Jesteśmy wdzięczni naszym fotografom i filmowcom: Krystianowi Herniszowi, Maciejowi Smolarczykowi, Adamowi Krajewskiemu, Jurkowi Żaczkowi, ekipom z Tuby Otwockiej, „iOtwock”, „HaloOtwock” oraz „Linii Otwockiej”. Wielkie podziękowania składamy przedsiębiorcom za serce i wkład do puszek, gadżety i vouchery na licytacje. Dziękujemy też pracownikom PMDK na czele z Ewą Musiejko za cierpliwość i wielkie zaangażowanie.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.