Pomoc drogowa potrzebowała pomocy

Wielkie szczęście miał kierowca lawety, który przewożąc na platformie dwa samochody osobowe, zderzył się z tirem. Mężczyzna cudem uniknął śmierci.

AGNIESZKA JASKULSKA

Kierowca lawety jest chyba w czepku urodzony. W czwartek, 9 marca po południu mężczyzna jechał ciężarówką drogą krajową nr 50. Na platformie lawety transportował dwa auta osobowe. Prawdopodobnie zbyt mocno dociskał pedał gazu na odcinku drogi pomiędzy mostem na Wiśle a miejscowością Sobiekursk w gminie Karczew.

Po godz. 16 na „50-ce” utworzył się korek. Kierowca lawety w ostatniej chwili zauważył znajdujący się przed nim sznur samochodów i zaczął hamować. Nie chcąc zderzyć się ze stojącym w korku tirem, mężczyzna gwałtownie skręcił na pobocze. – Kierowca chciał uniknąć zderzenia, ale za późno zaczął wykonywać manewr. Próbując ominąć tira, zaczepił o naczepę ciężarówki – wyjaśnia asp. sztab. Sylwia Durlik z Komendy Powiatowej w Otwocku.

W efekcie laweta zjechała na pobocze. Część karoserii z kabiny kierowcy została wyrwana, a platforma z dwoma osobówkami runęła na bok. – Wypadek wyglądał groźnie. Okazało się jednak, że kierowca lawety doznał urazów, ale obrażenia nie zagrażały jego życiu. Mężczyzna trafił do szpitala – informują służby, które interweniowały na miejscu zdarzenia.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.