Chrystus ma nowy krzyż

Parafianie z Otwocka mieli nadzieję, że złodzieje, którzy ukradli krzyż z figury Chrystusa, odniosą go z powrotem. Tak się jednak nie stało. Dlatego parafia św. Wincentego à Paulo zadbała o nowy, drewniany krzyż, który został już poświęcony i umieszczony na rzeźbie.

AGNIESZKA JASKULSKA

Pod koniec ubiegłego roku bezczelni rabusie ukradli duży krzyż z oświetlonej rzeźby Chrystusa stojącej na wzniesieniu przy ul. Orlej w Otwocku, na wprost wiaduktu kolejowego. Jest to kopia rzeźby znajdującej się od 1858 r. na schodach kościoła Świętego Krzyża na Krakowskim Przedmieściu w Warszawie.

Przez kilka miesięcy mieszkańcy zastanawiali się, gdzie jest krzyż. – Często tamtędy przechodzę i staram się dbać o porządek wokół figury. Pod koniec ubiegłego roku zauważyłam, że krzyż zniknął – mówi Hanna Banach z Otwocka .

– Okazało się, że ktoś go ukradł. Postument, na którym stoi figura, również został uszkodzony. To skandaliczne i oburzające, żeby w ten sposób dewastować symbol naszego miasta. Przecież rzeźba Chrystusa jest z mieszkańcami Otwocka już prawie 100 lat – podkreśla pani Hanna. Otwocczanka dodaje, że podobnie jak inni parafianie czekała, aż złodziei ruszy sumienie i zwrócą krzyż. Tak się jednak nie stało. Do dziś nie wiadomo, gdzie jest krzyż.

Parafia św. Wincentego à Paulo, która opiekuje się rzeźbą Chrystusa, dłużej nie zwlekała i zadbała o to, aby była ona wreszcie kompletna. W niedzielę, 19 marca, w święto św. Józefa, podczas uroczystej mszy o godz. 12.30 w obecności otwockich rzemieślników poświęcono nowy, dębowy krzyż. Następnego dnia został on umieszczony na figurze Chrystusa.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Facebook photo

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Google+ photo

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s