Dyskusja o estetyce miasta

Jak ujarzmić reklamowy bałagan w Otwocku? Na ten i podobne tematy związane z estetyką przestrzenną miasta będzie można porozmawiać już w najbliższą środę, 29 marca o godz. 18 w auli magistratu. Wstęp wolny!

ALEKSANDRA CZAJKOWSKA

Na spotkanie poświęcone realizacji tzw. ustawy krajobrazowej zaprasza mieszkańców, przedsiębiorców, władze miasta i urzędników Fundacja Dobra Przestrzeń z Otwocka. Przepisy ustawy dają samorządom możliwość uporządkowania przestrzeni publicznej poprzez podjęcie stosownej uchwały, która wskaże m.in. to, gdzie i jakiej wielkości reklamy można zamieszczać. 31 marca br. minie rok, od kiedy rada miasta zobowiązała prezydenta do przygotowania takiego projektu. Jednak nadal go nie ma. Fundacja chce pomóc w jego opracowaniu.

– Pokażemy także w formie graficznej, jak może i powinno wyglądać nasze miasto, w jaki sposób właściwie eksponować i reklamować lokalną markę, usługi i szyldy przedsiębiorców w celu maksymalizacji zysków dla firm. Jak powinny wyglądać chodniki i elementy małej architektury – mówi Wiktor Lach, prezes Zarządu Fundacji Dobra Przestrzeń. Po spotkaniu przewidziana jest dyskusja, która będzie wstępem do późniejszych konsultacji społecznych.

  • is says:

    Rozumiem, że każda “społeczna” inicjatywa jest cenna, tylko czy każda inicjatywa jest na tyle wartościowa, żeby brać ją pod uwagę? Wydaje mi się, że jedynym pozytywem tej akurat prezentacji, jest poruszenie problemu w UM. Mam nadzieję, że tego dyletanctwa w wykonaniu powstałej na tę okoliczność Fundacji, prezydent miasta nie będzie brał pod rozwagę.

One thought on “Dyskusja o estetyce miasta”

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kontakt

05-400 OTWOCK, ul. Górna 9
tel./fax 22 710 12 10
tel. 22 710 0 999
e-mail: redakcja@linia.com.pl