Dyskusja o estetyce miasta

Jak ujarzmić reklamowy bałagan w Otwocku? Na ten i podobne tematy związane z estetyką przestrzenną miasta będzie można porozmawiać już w najbliższą środę, 29 marca o godz. 18 w auli magistratu. Wstęp wolny!

ALEKSANDRA CZAJKOWSKA

Na spotkanie poświęcone realizacji tzw. ustawy krajobrazowej zaprasza mieszkańców, przedsiębiorców, władze miasta i urzędników Fundacja Dobra Przestrzeń z Otwocka. Przepisy ustawy dają samorządom możliwość uporządkowania przestrzeni publicznej poprzez podjęcie stosownej uchwały, która wskaże m.in. to, gdzie i jakiej wielkości reklamy można zamieszczać. 31 marca br. minie rok, od kiedy rada miasta zobowiązała prezydenta do przygotowania takiego projektu. Jednak nadal go nie ma. Fundacja chce pomóc w jego opracowaniu.

– Pokażemy także w formie graficznej, jak może i powinno wyglądać nasze miasto, w jaki sposób właściwie eksponować i reklamować lokalną markę, usługi i szyldy przedsiębiorców w celu maksymalizacji zysków dla firm. Jak powinny wyglądać chodniki i elementy małej architektury – mówi Wiktor Lach, prezes Zarządu Fundacji Dobra Przestrzeń. Po spotkaniu przewidziana jest dyskusja, która będzie wstępem do późniejszych konsultacji społecznych.

One response to “Dyskusja o estetyce miasta

  1. Rozumiem, że każda „społeczna” inicjatywa jest cenna, tylko czy każda inicjatywa jest na tyle wartościowa, żeby brać ją pod uwagę? Wydaje mi się, że jedynym pozytywem tej akurat prezentacji, jest poruszenie problemu w UM. Mam nadzieję, że tego dyletanctwa w wykonaniu powstałej na tę okoliczność Fundacji, prezydent miasta nie będzie brał pod rozwagę.

    Lubię to

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Log Out / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Log Out / Zmień )

Facebook photo

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Log Out / Zmień )

Google+ photo

Komentujesz korzystając z konta Google+. Log Out / Zmień )

Connecting to %s