From Otwock with Love

Z pewną ulgą informujemy, że 6. Festiwal Świdermajer odbędzie się w drugiej połowie maja. Gdzie – to jeszcze nie jest pewne, ale wiemy już, jaka wystawa otworzy imprezę w tym roku. Jej hasło brzmi „Świdermajer: Love Story” i każdy może mieć w niej swój udział!

PRZEMEK SKOCZEK

Od początku Festiwalu Świdermajer tradycją są otwierające go wystawy fotograficzne. Od kilku lat są to ekspozycje zbiorowe składające się z prac wyłonionych w tematycznych konkursach. Mieliśmy już inspirację horrorem i kiczem, teraz może zrobić się romantycznie, ponieważ organizatorzy zachęcają do fotograficznego „wyznawania miłości” ze świdermajerami w tle. Jest jednak pewna ważna zmiana.

– W tym roku nie będzie to konkurs. Chcemy, aby wszyscy mieli szansę na artystyczną wypowiedź, przyjęliśmy więc zasadę, że wystawa będzie przeglądem najciekawszych fotografii spośród nadesłanych prac. Projekt adresowany jest zatem do wszystkich pasjonatów fotografii bez względu na doświadczenie – wyjaśnia Tomasz Kapusta z Towarzystwa Przyjaciół Otwocka, które jest organizatorem festiwalu. – To będzie nasz wspólny projekt, gorąco zachęcamy do udziału. Hasło „Love Story” można potraktować na poważnie lub z przymrużeniem oka. Ważne są klimat zdjęć i pomysłowość. Technika jest dowolna – dodaje.

Nie ma limitu określającego liczbę przesyłanych fotografii, ale czas jest ograniczony. Prace w formie elektronicznej należy przesyłać do
7 maja, na adres e-mailowy: swidermajer.lovestory@gmail.com w możliwie najlepszych rozdzielczości i ja- kości (idealnie  byłoby kadrować je do formatu 30×40 cm, 300 DPI, ale nie jest to wymóg konieczny). W treści wiadomości należy podać: imię i nazwisko autora, ewentualnie tytuł pracy, dane kontaktowe oraz klauzulę: „Niniejszym oświadczam, że jestem autorem fotografii i nie narusza ona praw osób trzecich. Wyrażam zgodę na gromadzenie i przetwarzanie przez organizatora danych osobowych, nieodpłatne wykorzystanie fotografii na potrzeby projektu oraz publikację tych danych i fotografii w wydawnictwach wszelkiego typu wydawanych przez organizatora, prasie lokalnej, na wystawach fotograficznych oraz w Internecie w celu promocji projektu.”

Efekt poznamy podczas wernisażu wystawy, najprawdopodobniej w drugiej połowie maja. „Linia Otwocka” jest, jak co roku, patronem medialnym Festiwalu Świdermajer.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.