Rekrutacja czas start!

Uwaga rodzice! W środę, 29 marca ruszyły zapisy do przedszkoli. Rekrutacja odbywa się na stronie http://www.warszawa-przedszkola.pzo.edu.pl
Trzeba będzie jednak przygotować sporo dokumentów, a także iść do przedszkola.

AGNIESZKA JASKULSKA

W środę w Warszawie rozpoczęły się zapisy do przedszkoli dla dzieci, które wcześniej nie były objęte wychowaniem przedszkolnym. Rekrutacja zakończy się 10 kwietnia.

O miejsce w placówce edukacyjnej mogą starać się rodzice trzylatków (dzieci urodzonych w 2014 r.), czterolatków (2013 r.) i pięciolatków
(2012 r.). Dla dzieci sześcioletnich (urodzonych w 2011 r.) znajdą się miejsca m.in. w oddziałach przedszkolnych w podstawówkach. Natomiast rodzice maluchów urodzonych w 2015 r. mogą ubiegać się o przyjęcie do placówki dopiero po ukończeniu przez dziecko 2,5 lat. Poza tym dzieci
z orzeczeniem o odroczonym obowiązku szkolnym powinny kontynuować edukację w tej samej placówce, do której dotychczas uczęszczały.
Stołeczne biuro edukacji informuje, że podobnie jak w latach ubiegłych w Warszawie zapisy prowadzone są z wykorzystaniem systemu elektronicznego. Rodzice mogą zapisać dziecko do kilku placówek, nie muszą już rywalizować o miejsca, bo nie obowiązuje zasada „kto pierwszy, ten lepszy”. – O przyjęciu dziecka do danej placówki decyduje liczba punktów uzyskanych podczas rekrutacji – wyjaśniają urzędnicy. Pierwszeństwo podczas naboru do przedszkoli będą mieli rodzice samotnie wychowujący dzieci i opiekunowie dzieci niepełnosprawnych. Dodatkowe punkty dostaną też ci, którzy płacą podatki w stolicy.

Szczegółowa oferta miejskich przedszkoli i podstawówek pojawi się w systemie elektronicznej rekrutacji w środę o godz. 13. Jak zapisać dziecko? To proste. Wystarczy mieć pod ręką jego PESEL i wejść na stronę stołecznego biura edukacji http://www.warszawa-przedszkola.pzo.edu.pl. Po zalogowaniu wystarczy stosować się do wskazówek. Potem trzeba wydrukować oraz podpisać (przez oboje rodziców) podanie, które do 11 kwietnia do godz. 16 musi trafić do przedszkola pierwszego wyboru. Wyniki rekrutacji będą znane w maju.

Harmonogram zapisów

Od 29 marca do 10 kwietnia rodzice dzieci urodzonych w latach 2011-2014 mogą zapisać je do placówki. Przedstawiamy terminy rekrutacyjne do przedszkoli, a także do oddziałów przedszkolnych w podstawówkach w roku szkolnym 2017/2018.

 • 29 marca, godz. 13     Ruszają zapisy. W systemie rekrutacji zostanie udostępniona oferta miejskich przedszkoli i szkół podstawowych.
 • Do 10 kwietnia, godz. 20     Trzeba wypełnić formularz i zarejestrować wniosek.
 • Do 11 kwietnia, godz. 16    Należy złożyć w przedszkolu lub szkole pierwszego wyboru wypełniony i podpisany wniosek o przyjęcie dziecka,             a także dostarczyć dokumenty potwierdzające spełnienie kryteriów rekrutacyjnych.
 • Do 15 maja, godz. 13    Zostaną opublikowane listy dzieci zakwalifikowanych do danej placówki, a także tych, które muszą zapisać się do innego przedszkola.
 • 15-19 maja do godz. 16    Rodzic musi potwierdzić wolę zapisu dziecka w placówce, do której zostało zakwalifikowane.
 • 23 maja, godz. 13        Zostaną opublikowane listy dzieci przyjętych i nieprzyjętych.
 • od 23 maja        W terminie siedmiu dni od czasu opublikowania list dzieci przyjętych i nieprzyjętych rodzic może wystąpić do komisji rekrutacyjnej z wnioskiem o sporządzenie uzasadnienia odmowy przyjęcia.
 • 20 czerwca, godz. 16    Rekrutacja uzupełniająca.
 • 7 lipca, godz. 13        Opublikowanie list dzieci przyjętych i nieprzyjętych.
 • od 7 lipca        Procedura odwoławcza.
 • 31 sierpnia        Opublikowanie w systemie rekrutacyjnym wykazu wolnych miejsc.

Wykaz oddziałów przedszkolnych

Zgodnie z obowiązującymi przepisami dzieci sześcioletnie zobowiązane są odbyć roczne przygotowanie przedszkolne.

 • Szkoła Podstawowa nr 76, ul. Poezji 5; n Szkoła Podstawowa nr 86, ul. Koryncka 33; n Szkoła Podstawowa nr 109, ul. Przygodna 2;
 • Szkoła Podstawowa nr 124, ul. Bartoszycka 45/47; n Szkoła Podstawowa nr 138 z Oddziałami Integracyjnymi, ul. Pożaryskiego 2;
 • Szkoła Podstawowa nr 140, ul. Wilgi 19; n Szkoła Podstawowa nr 195, ul. Króla Maciusia 5; n Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 216 „Klonowego Liścia”, ul. Wolna 36/38; n Szkoła Podstawowa nr 218, ul. Kajki 80/82.

Uwaga!

 • Dobra wiadomość dla rodziców! Od września 2017 r. zostaną uruchomione cztery nowe oddziały przedszkolne dla dzieci w wieku od trzech do sześciu lat w Szkole Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 216 przy ul. Wolnej w Falenicy. Oddziały będą dostosowane do potrzeb przedszkolaków i odpowiednio wyposażone. Będą mieściły się w wydzielonej części budynku z osobnym wejściem. Nabór do tych oddziałów będzie prowadzony podczas tegorocznej rekrutacji.

Ważne telefony

Informacji na temat rekrutacji i oferty poszczególnych przedszkoli i szkół udzielają:

 • pracownicy dzielnicy Wawer – przedszkola: Anna Orzechowska, tel. 22 443 68 89, szkoły podstawowe: Hanna Kościelny, tel. 22 443 68 68,
 • Biuro Edukacji w Warszawie, tel. 22 443 35 50;  n Miejskie Centrum Kontaktu, tel. 19 115.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.