Superczysty las

Jeśli kochasz przyrodę, zrób dla niej coś dobrego! Już w sobotę, 1 kwietnia możesz dołączyć do akcji sprzątania lasu w okolicy ciuchci na wysokości ul. Armii Krajowej w Karczewie.

AGNIESZKA JASKULSKA

Coraz więcej osób lubi leśne spacery. Ale często obecność ludzi w lesie oznacza kłopoty. Po takich odwiedzinach niektórych spacerowiczów w zielonych zakątkach pozostaje wiele niechcianych śladów: plastikowe i szklane butelki, papiery, puszki, części garderoby, a nawet sprzęt domowy czy elementy wyposażenia samochodu.

Jednym z ulubionych miejsc spacerowiczów jest teren tzw. lasku za ciuchcią, gdzie znajdują się ścieżka zdrowia, miniplac zabaw dla dzieci i drewniane wiaty do odpoczynku. W sobotę, 1 kwietnia po raz drugi będzie można zadbać o ten zielony zakątek miasta i pomóc go posprzątać. Proekologiczną akcję ponownie organizuje karczewska firma SuperDrob. Sprzątane będą m.in. okolice ulic Mickiewicza, Armii Krajowej i Czerwonej Drogi w Karczewie. Zbiórka o godz. 11 przy ciuchci na rogu ul. Mickiewicza i ul. Armii Krajowej.

Akcja zakończy się o godz. 12.30. EkoPatrol Karczew zapewni uczestnikom rękawiczki i worki na odpady.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.